Myslela si, že jen trpí úzkostí, přitom se potýkala s plicní embolií a zemřela. Žena po sobě zanechala 4 děti

Fotografie: Depositphotos

Čtyřnásobná maminka zemřela na plicní embolii, kterou mylně považovala za projev úzkosti z probíhající pandemie. Její stav podcenil i ženin ošetřující lékař.

V květnu minulého roku otřásla Velkou Británií zpráva o nečekaném úmrtí čtyřnásobné maminky, Suzanne Stoakes. Ženě bylo pouhých 50 let a žila velmi aktivně. Nikoho proto nenapadlo, že by mohla trpět vážnými zdravotními potížemi. Když začala pociťovat dechovou nedostatečnost, přisuzovala ji nadměrnému stresu a úzkosti z probíhající pandemie. Stejný názor sdílel i její ošetřující lékař. Ovšem realita byla jinde a žena záhy zemřela. Její čtyři děti se z nečekaného odchodu své matky dosud nevzpamatovaly.

Aktivní a velmi starostlivá žena

Smutný rodinný příběh se rozhodl sdílet Ashlee Roberts, nejstarší syn zesnulé Suzanne Stoakes. Osmadvacetiletý muž doufá, že svým vyprávěním vyburcuje každého, kdo by měl podobné příznaky jako jeho maminka, k okamžitému jednání. Suzanne Stoakes totiž zemřela v důsledku plicní embolie, jejíž příznaky značně podcenila. Padesátiletá žena žila ve městě Port Talbot (Wales, Velká Británie) a pracovala v pečovatelském domě v nedalekém městě Taibach.

Fotografie: Freepik

Rodina i přátelé ji popisují jako veselou, zábavnou, nezištnou a velmi pečující. Suzanne navíc milovala svoji práci, které obětovala i velké množství svého volného času. V zaměstnání trávila denně i více než 13 hodin. Ve dnech volna poté neváhala doprovodit ty, o něž pečovala, k lékaři, kde s nimi zůstala po celou dobu vyšetření. Díky své obětavosti a vstřícnosti se stala nepostradatelnou součástí místní komunity a měla velké množství přátel.

Suzanne rovněž žila velmi aktivně – chodila na pravidelné procházky po pláži, ráda se projížděla na kole a do práce docházela každý den pěšky. Nikoho z jejího okolí proto nenapadlo, že by mohla trpět nějakou závažnou chorobu. Ovšem přesně to se stalo. Maminka čtyř dětí (dcer Beckiee – 31 let, Carys – 19 let a synů Ashlee – 28 let a Kieran – 22 let) se potýkala s hlubokou žilní trombózou. Neléčená nemoc se jí nakonec stala osudnou, když uvolněná krevní sraženina způsobila plicní embolii.

Příznaky plicní embolie zaměnila za projevy úzkosti

Začátkem května 2021 si padesátiletá žena volala se svým nejstarším synem a zmínila se mu, že se jí špatně dýchá. Oba tuto skutečnost ale rychle přešli. Druhý den ráno se její stav rapidně zhoršil. Ashleemu zavolali Carys a Kieran, kteří ho prosili, aby se na Suzanne přijel podívat. Protože se ženě dýchalo opravdu těžko, rozhodla se zkontaktovat svého ošetřujícího lékaře. Svěřila se mu se svým problémem, ale dodala, že si myslí, že se jedná o úzkost z probíhající pandemie.

Fotografie: Pixabay

Jelikož ji nic nebolelo, lékař s jejím zdůvodněním souhlasil. Dohodli se, že ženě předepíše patřičné medikamenty, aby se její stav zlepšil. Matka poté Ashleeho poslala domů – cítila se ospalá a chtěla si odpočinout. Ovšem jen půl hodiny poté, co mladý muž odešel, se mu telefon rozezvonil podruhé. Volali opět jeho sourozenci, ale tentokrát se zprávou, že Suzanne přestala dýchat. Ačkoliv k ženě okamžitě dorazila záchranná služba a mladší syn prováděl až do jejího příjezdu masáž srdce, Suzanne zemřela.

Lékaři na základě pitvy zjistili, že žena trpěla hlubokou žilní trombózou a zemřela na následky plicní embolie vyvolané krevní sraženinou. Pro všechny bylo toto zjištění zdrcující. Suzanne po sobě nezanechala jen čtyři děti, ale rovněž tři sourozence a svého čerstvě ovdovělého otce (Suzannina maminka zemřela na rakovinu o necelý rok dříve). Její děti následně vypsaly sbírku, z níž by zafinancovaly ženin pohřeb a koupili strom, který by na její počest zasadily.

Zdroj: Wszystko-o-wszystkim

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]