Necitlivost rukou je vážný problém, který není radno podceňovat

Také pociťujete necitlivost rukou, hlavně potom ve chvíli, kdy se ráno probudíte? Pokud ano, neberte tuto komplikaci na lehkou váhu. Řada lidí si myslí, že to reálně nic není, ale ve skutečnosti se může jednat o celkem vážný problém, který vyžaduje návštěvu lékaře.

Proč se necitlivost rukou objevuje?

Pokud se i vy potýkáte s tím, že se u vás necitlivost rukou objevuje, a to často ráno po probuzení, může to mít řadu důvodů. Mezi jednoduché vysvětlení skutečně patří ono přeležení a tedy dlouhodobý tlak na nervy. V takovém případě problém celkem brzy odezní.

Jsou tu ale i další možné problémy. Pokud se necitlivost rukou objevuje často, tak se může jednat o důsledek některých léků, které užíváte. A potom je tu také problém největší, který může naznačovat určité poškození vašich nervů. V tomto případě už není na místě si zahrávat.

Problémy s receptory

Necitlivost rukou vás samozřejmě může negativně ovlivňovat i v běžném životě. Receptory, které jsou v rukách, nefungují správně a tak ani mozek nemusí vždy dostat tu pravou informaci, kterou potřebuje. Nejenom, že nemáte v ruce správný cit, ale často nemusí být detekována třeba bolest, chlad, ale i velké teplot.

Co konkrétně může problém způsobovat?

Nejsou to jenom léky, nebo třeba problémy spojené s věkem. Necitlivost rukou, ale klidně také nohou může být spojena s dalšími důvody. Níže najdete výčet těch, které řadíme mezi ty nejčastější.

Nedostatek vitamínů

Je jasné, že pokud je problém způsobené tímto, tak vše také celkem jednoduše napravíte. Stačí jenom zvýšit dávky vitamínů a vše je v pořádku. Konkrétně se jedná o vitamíny B1, dále B6 a B1, ale také to může být vitamín E. Doplňte je a vše bude v pořádku. Rizikem může být i nedostatek draslíku a hořčíku. Zároveň pozor na vitamín A, který způsobí necitlivost, když ho máte nadbytek.

Syndrom karpálního tunelu

Nechte se vyšetřit u lékaře a zjistíte, zda ho náhodou nemáte. Tento zdravotní problém totiž necitlivost rukou velmi často způsobuje. Nutno říci, že objevovat se může i u mladší generace, hlavně potom u té, která pracuje dlouho na počítači.

Meziobratlová ploténka

Problém s necitlivostí může způsobovat i něco, co je od rukou poměrně daleko. V tomto případě se jedná o meziobratlovou ploténku, která může mít vliv na to, že jsou některé vaše nervy skřípnuté a poškozené, což je spojeno také s problémy ve vašich rukách.

Cukrovka

I ta může způsobovat tyto problémy. Pokud máte zvýšený krevní cukr, je dobré optimalizovat svůj jídelníček, což by se mělo pozitivně podepsat i na tom, že se také eliminuje ona problémová necitlivost.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]