Nejlepší domácí metody na odstranění zubního plaku. Takový účinek nemá ani nejdražší zubní pasta

Fotografie: Freepik

Problémy, které mohou ovlivnit zdraví ústní dutiny, jsou různého charakteru a mohou mít významný dopad. Zubní plak je přitom častou potíží, která lidi trápí. Správná péče o zuby je proto nezbytná nejen z estetických důvodů.

Zubního povlaku se naštěstí můžete včas zbavit. Musíte jen vědět, jak na to. Existuje mnoho přírodních surovin, které vám s tím mohou pomoci. Zaměřte se na tyto překvapivé tipy pro skvělé kousání a nádherný úsměv.

Následující tipy jsou velmi užitečné pro boj proti zubnímu plaku a péči o zuby obecně. I přesto byste ale vše měli konzultovat se zubařem, který vám může poradit, zda pro vás bude daná metoda vhodná nebo ne. A vždy pamatujte na to, že prevence je vždy lepší možností, než následná nutnost řešení problémů. Jakmile se ovšem zubní plak a kámen objeví, můžete vyzkoušet vše následující.

Aloe vera gel

Díky protizánětlivým a antiplakovým vlastnostem je aloe vera známá tím, že se stará o zdraví vaší dutiny ústní. Farmaceut Anthony Touboul a odborník na bylinné medicíny ve formě zubní pasty nebo ústní vody naznačuje, že její účinnost je impozantní.

Toto zjištění je důležité, protože dokazuje, že aloe vera je zajímavou alternativou k prevenci tvorby zubního plaku, který sám o sobě může být příčinou obecných infekcí těla (nejen úst).

Fotografie: Pixabay

Připravit si produkt můžete doma. Budete k tomu potřebovat 1 lžíce gelu z aloe vera a půl šálku čisté vody. Stačí obojí vložit do mixéru a míchat, dokud nezískáte dokonale homogenní směs. Tu poté můžete použít k vypláchnutí úst před každým čištěním zubů kartáčkem. Díky tomuto triku se můžete snadno zbavit škodlivého plaku.

Kokosový olej a jedlá soda

Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti kokosového oleje asi není třeba představovat, protože o tomto produktu toho bylo napsáno a řečeno už snad všechno. Ale právě díky nim je skvělou volbou, pokud jde o péči o ústní dutinu.

V kombinace s jedlou sodou mohou tyto dva prvky vytvořit druh zubní pasty, která snižuje přítomnost zubního plaku a odstraňuje zápach z úst. Stačí smíchat 2 lžíce kokosového oleje a 2 čajové lžičky jedlé sody.

Fotografie: Pixabay

Sezamový olej

Je dobře známo, že sezamový olej je zvláště účinný proti různým typům infekcí, včetně dásní a úst obecně. Chcete-li využít všech jeho výhod, stačí dát lžičku oleje do sklenice vody a poté si pomocí této směsi vypláchnout ústa. Ano, tak jednoduché to skutečně je. Zubní plak je problémem, kterému čelí obrovské množství lidí, i když si to často neuvědomují.

Kromě výše uvedených můžete vyzkoušet také kombinaci 1 lžíce jedlé sody a půl lžičky kuchyňské soli. Směsí byste měli vyplachovat před čištěním. Zajímavým způsobem je také smíchání kokosového oleje a jahod (3 jahody, 1 čajová lžička kokosového oleje), ze kterých získáte zdravou zubní pastu, kterou můžete s klidem používat denně.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]