Nejlepší salát na hubnutí: Pomáhá rychle a efektivně shodit přebytečná kila! Chuťově delikatesní recept od dietoložky

Ať už chcete zhubnout a nebo se jen chcete během parného léta trochu osvěžit, tento salát vám je vždy k dispozici. Příprava je snadná a jeho chuť nezapomenutelná. 

Není nic lepšího, než si během krásného letního dne dát pořádné jídlo, které vás zasytí, ale zároveň není moc těžké a jako bonus vás i osvěží. Přesně tak lze popsat tento chutný a zdravý salát, po kterém se vám bude hubnout jedna báseň. Pokud si jej dáte jenom jako svačinu, tak vám stačí jen tak. Jestliže ho chcete použít jako večeři či snídani, tak ho doplňte celozrnnou bagetkou. No a pokud byste si ho rádi dali na oběd, tak si k němu udělejte maso na přírodní způsob.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

Zelí, celer a mrkev musejí být ve stejném poměru:

  • Zelí – dle potřeby
  • Syrový celer – dle potřeby
  • Syrová mrkev – dle potřeby
  • Citronová šťáva – dle potřeby
  • Olivový olej – dle potřeby
  • Olivy – pár kousků
  • Vařená kukuřice – 1 až 2 lžíce
  • Čerstvá petrželka či kopr – dle chuti

Zelí nakrájejte najemno a dejte ho do větší mísy, ve které budete salát tvořit a následně i podávat. Syrové celer taktéž nakrájejte najemno a přidejte ho do mísy k salátu. Mrkev oloupejte a nastrouhejte, poté ji dodejte od mísy k zelí a celeru. Vše zakápněte citronovou šťávou a trochou olivového oleje.

Fotografie: Unsplash

Poté salát důkladně promíchejte. Dodejte do něj pár oliv, které jste předtím nakrájeli najemno. Kukuřici nechejte uvařit a poté ji do salátu také nasypejte, vše opět důkladně promíchejte. Nakonec si vezměte čerstvou petrželku či kopr, důkladně bylinky omyjte a nasekejte je nadrobno, dodejte je do salátu a ten finálně promíchejte.

Jezte po dobu tří týdnů 100 až 150 gramů salátu před hlavním jídlem a úspěch máte zaručen. Zelí vám pomůže s detoxikací organismu, mrkev vám pomůže na oči a zpomaluje stárnutí a celer vám sníží krevní tlak i hladinu cholesterolu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*