Brambory plněné salátem se stávají stále větším hitem. Připravit se je můžete i vy

brambory plněné salátem

Většina lidí si brambor a nějaký salát představí jako bramborový salát. Tento recept je ale na plněné brambory salátem, což je pro mnoho lidí velká pochoutka.

Brambory jsou ingrediencí, která lze konzumovat v mnoha provedeních. Někteří milují z brambor kaši, jiní je preferují pouze uvařené s bylinkami a velká část lidí si z brambor dělá hranolky, protože ty domácí jsou mnohem levnější a v mnoha případech také chutnější. Pokud máte rádi brambory a rádi si z nich připravíte jakékoliv jídlo, vyzkoušejte si i třeba tyto plněné brambory salátem.

Brambory jsou pro lidi zdravé

Mezi lidmi se najde hodně odpůrců brambor a většina z nich je nemá ráda kvůli tomu, že jim jednoduše nechutnají. Dále jsou ale i ti, kteří si myslí, že neobsahují žádné prospěšné látky pro lidské zdraví a přijde jim to jako zbytečná surovina v jídelníčku. Když se však podíváte na to, jaké obsahují látky, jistě je velmi brzy oceníte na vašem jídelníčku.

Brambory jsou pro lidi zdravé už jen z toho důvodu, že obsahují velké množství látek, jenž jsou prospěšné pro člověka. Obsahují velké množství minerálů, jako například draslík, hořčík, železo, fosfor, mangan, jód a mnoho dalších. Dále v nich naleznete také vitamín C, B1, B2, B3, B5, B6 i B9. Do jídelníčku vám doplní také bílkoviny.

Ingredience, které budete potřebovat

Abyste si doma mohli udělat brambory plněné salátem, měli byste si připravit tyto ingredience:

  • 4 ks středně velké brambory
  • 1 ks malá konzerva hrášku
  • 1 ks malá konzerva paprik
  • 1 / 2 hrnku domácí majonézy
  • 1 ks malá konzerva tuňáka
  • 1 ks mrkev
  • 1 / 2 hrnku vypeckovaných zelených oliv
  • špetka soli podle vašich chutí
brambory, hrnec
Fotografie: Pixabay

Příprava je velmi jednoduchá

Jakmile budete mít vše nachystané, pusťte se rovnou do práce, abyste si mohli co nejdříve dopřát tuto pochoutku. Brambory uvařte vcelku ve slupce a nezapomeňte osolit vodu, ve které je budete vařit. Pokud si po dovaření nebudete jistí, zda jsou brambory již opravdu důkladně uvařené, můžete je propíchnout vidličkou a zjistit tak, zda nejsou ještě nedovařené.

Uvařte i další suroviny

Zatímco se budou vařit brambory, můžete dát uvařit také mrkev samostatně a po dovaření mrkev nakrájejte na malé kostičky. Poté si připravte misku a v ní smíchejte scezený hrášek, tuňáka, nakrájenou mrkev a uvařená vejce. Následně si nakrájejte také papriku a olivy na malé kousky a všechny suroviny přidejte do misky. Ingredience v misce důkladně promíchejte. Nyní přidejte ještě majonézu podle chuti a dobře promíchejte.

vejce detail
Fotografie: Pixabay

Naplňte brambory salátem

Jelikož už máte brambory uvařené a salát hotový, můžete si vzít brambory a každou jednotlivě rozříznout podélně. Z brambor však nedělejte 2 poloviny, jen je nařízněte. Hned poté bramboru osolte a nakonec každou naplňte salátem. Nakonec brambory nechte společně se salátem vychladnout a podávat je poté můžete společně s hlávkovým salátem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*