Toto by si měli přečíst všichni, kdo mají tlustá a nemocná játra. Určitě to oceníte! Zde jsou nejlepší prostředky pro starší lidi

Nemocná játra potřebují co nejvíce zeleniny, ovoce, salátů, vody a ovocných šťáv. Také byste měli hodně pít. Ale to opravdu není všechno.

Když játra nefungují správně, mohou se objevit různá kardiovaskulární onemocnění, chronická únava, bolesti hlavy, zažívací potíže, obezita, alergie a jiné nemoci. Játra totiž mají za úkol chránit imunitní systém a také jsou zodpovědná za nadváhu, protože nadváha značí líný metabolismus. Co je tedy třeba dělat, aby vaše játra byla opět zdravá?

Co se doporučuje

Především byste se měli vyhýbat nadměrnému cukru a dalším jiným sladidlům. Nejlepší bude, když začnete používat med nebo sacharidy z čerstvého nebo sušeného ovoce. Také se vyhýbejte potravinám, které obsahují konzervační látky nebo sladidla. Například smažená jídla, uzená masa a nebo čokoládu byste měli rozhodně vyškrtnou z vašeho jídelníčku.

Fotografie: Pexels

Na druhou stranu byste měli začít jíst více ryb, kuřecího masa, fazole, sóju, čočku, cizrnu, ořechy nebo různé cereálie. Do salátů byste měli začít používat oleje, získané lisováním za studena a skladované v tmavých lahvích. Co ještě ničí jaterní buňky? Tak především únava, chození pozdě spát, nikotin a nebo alkohol.

Jak pečovat o svá játra

Po 5-6 dnech konzumace velkého množství zeleniny a ovoce si udělejte na večeři salát ze syrové a nebo vařené řepy, s čerstvým zelím a citronovou šťávou. Druhý den ráno snězte uvařené ovesné vločky s půl sklenicí vody a po 2-3 hodinách si vezměte nějaké projímadlo. V poledne si dejte něco teplého a večer snězte pár plátků černého chleba. Poté by se vaše játra měla pročistit.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]