Nepříjemný zápach z koše odstraní jedlá soda s citronem

Všichni zápach z koše známe. A všichni se ho snažíme také co nejlépe odstranit. Nejlépe fungují přírodní postupy. Tedy ty, které jsou založeny na několika úplně obyčejných věcech, které má každý doma. Ty snadno strčí do kapsy jakékoliv kupované osvěžovače, které mohou být buď drahé, nebo mohou být dokonce i neúčinné.

Co bude potřeba?

Jdeme na to. Jestliže chcete zápach z koše opravdu efektivně a v podstatě i jednou provždy odstranit, je na místě připravit si několik těchto věcí:

  • ¾ hrnku jedlé sody
  • ½ hrnku soli
  • 1 citron
  • ½ čajové lžičky saponátu
  • 10 kapek oleje z čajovníku

Příprava je snadná

Máte vše potřebné k tomu, abyste eliminovali zápach z koše? Pokud ano, můžete se pustit do přípravy tohoto silného, domácího a ekologického přípravku. Jeho vytvoření rozhodně není nic složitého, protože stačí jenom smíchat veškeré ingredience, kdy by měla vzniknout pastovitá konzistence. Pokud je příliš řídká, tak přidejte ještě trochu sody a soli. Poklud by byla naopak příliš hustá, přidejte ještě šťávu z citronu, popřípadě trochu vody z kohoutku.

Jak na použití?

Pokud vás zápach z koše trápí nyní, jelikož je váš koš špinavý, doporučujeme si vzít trochu dané pasty a pomocí houbičky ho důkladně vyčistit. Zbavíte se jak špíny, tak i zápachu. Potom koš jednoduše opláchněte a nechte ho vyschnout. Následně je připraven k použití a po zápachu nebude stoprocentně ani památky. Takto postupujte vždy, když bude koš zase důkladně umýt a vydezinfikovat.

A co se zbývající pastou? Vytvarujte z ní kuličky nebo kopečky a nechte ji uschnout. Měla by získat pevnou a tvrdou konzistenci. Pokud by váš koš začal následně opět zapáchat, vhoďte do něho jednu kuličku. Sůl a jedlá soda dokážou pohlcovat nejenom vlhkost, ale i zápachy. Citron a esenciální čajovníkový olej zase dokážou zajistit onu požadovanou a také příjemnou vůni.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]