Netradiční květináč umožní pěstovat několik rostlin najednou

Vyrobte s květináč, který bude skvělou dekorací a který vám umožní pěstovat hned několik různých rostlin najednou. Že to není možné? Opak je pravdou. Nezapomínejte na to, že je nemusíte nutně pěstovat jenom vedle sebe. Jde to i nad sebou. My vás v tomto návodu naučíme, jak na to.

Stačí pár věcí

Některé máte doma, jiné máte na zahradě a ten zbytek hravě koupíte v jakémkoliv hobby marketu. Zde je výčet základních věcí, které na svůj netradiční, ale zajímavý květináč budete potřebovat. Je to:

  • Plastová trubka
  • Plastový kbelík
  • Kousek pletiva
  • Kameny
  • Zemina

Začněte s plastovou trubkou

Základem je plastová trubka, jejíž velikost by měla odpovídat tomu, jak velký květináč budete chtít. Důležité je ji na jejím jednom konci zcela uzavřít. Tak, aby skrz ni neprotékala voda.

Posloužit může třeba i kvalitní lepicí páska. Ta následně bude ve spodní části trubky.

Trubku usaďte

Nyní vezměte plastový kbelík, držte v jeho středu trubku s utěsněným dnem dole a následně ji zasypte kameny. Ty budou sloužit nejenom jako drenáž, ale také zajistí, že váš květináč bude dobře stát na vybraném místě a nehrozí, že by ho snad mohl převrátit vítr. Následně instalujte i pletivo, a to po celém vnitřním obvodu vašeho kýble. Výška by měla odpovídat výšce trubky.

Nyní textilie a zemina

Po vnitřním obvodu pletiva umístěte textilii, kterou uchyťte třeba pomocí elektrikářských pásek. Když dokonale pevně drží, začněte do vašeho netradičního květináče sypat zeminu – pozor, nesmí přijít do plastové trubky. Pouze do prostoru mezi ní a textilii. Když je celý květináč plný hlíny, můžete se pustit do posledního kroku.

Zasaďte rostliny

Tím krokem je sázení jakýchkoliv květin a dalších rostlin. A to po celém obvodu. Nožem nařízněte textilii, bodákem vytvořte otvor v plastové trubce a následně vyhrabejte trochu hlíny a vložte sazenici. Takto postupujte i u dalších sazenic. Potom nalijte vodu do plastového válce, která se díky otvorům dostane tam, kam má. Přímo k rostlinám. V tu chvíli je váš unikátní květináč hotov a funguje tak jak má.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]