Malý chlapec se vysmekl v zoo matce a nechtěně spadl do výběhu s gorilami. To, co se stalo poté, bylo překvapením i pro řadu odborníků.
Návštěvu zoo si většina lidí spojuje s příjemným zážitkem, během kterého se baví jak děti, tak i rodiče. Bohužel však i v těchto prostorech s řadou různých opatření může dojít k nebezpečnému incidentu. Důkazem toho byl v roce 1996 tříletý chlapec, který spadl do výběhu děsivých goril. Scénář jako z hororu však skončil podle webu Newly velmi nečekaně a to, jak se zachovalo 150kilové zvíře, dodnes mnozí odborníci nechápou.
Chlapec spadl z velké výšky
Když se tříletý chlapce spolu se svou rodinou procházel po zoologické zahradě v Brookfieldu, stalo se něco neuvěřitelného. Malé dítě tehdy vyklouzlo matce a prolezlo bariérou do výběhu obrovských goril nížinných, přičemž spadlo z výšky zhruba devíti metrů. Toho si jedna z nich okamžitě všimla, načež malému chlapci přispěchala pomoci. Jednalo se o 150 kg vážící matku Binti Jua, která sama nosila své 17měsíční dítě jménem Koola.
Jakmile zdánlivě děsivé zvíře přispěchalo k dítěti, okamžitě jej uchopilo a odneslo ke vstupu do výběhu, kde si jej vyzvedli ošetřovatelé a převezli ho do nedaleké nemocnice. Odborníci toto chování podle serveru AbcActionNews nedokáží dodnes vysvětlit, ale pravděpodobně šlo o mateřské pudy, které byly u gorilí mámy právě velmi silné. Chlapec přitom utrpěl pouze zlomeninu jedné končetiny a pár dalších poranění, přičemž nápomocná gorila se ještě při cestě ujistila, zda je v pořádku.
Gorila stále žije ve výběhu
Pozoruhodná událost tehdy otřásla internetem a začala přitahovat velkou pozornost pro Zoo Brookfield. Mimochodem tu stejnou gorilu můžete vidět ve výběhu i dnes. Je jí krásných 28 let a návštěvníci se na ni rádi přichází podívat, přičemž se dodnes snaží pochopit, jak se tenkrát zachovala. Přestože mohla zaútočit a zachovat se úplně jinak, zvolila pomoc malému chlapci a zasloužila si tak post hrdinky výběhu.
5letý chlapeček měl rád žvýkačky, dokud neskončil na urgentním příjmu. V žaludku mu našli velký bezoár
Tato extrémně silná zvířata žijí na území střední a západní Afriky, kde se pohybují mezi hustými pralesy a obvykle se dožívají až 35 let. Bohužel však kvůli současnému kácení stromů a znečišťování životního prostředí neustále dochází k jejich vymírání a jsou tak považovány za ohrožený druh. Na webu SvětKreativity jsme také psali o šimpanzovi narozeném v laboratoři, který po 29 letech experimentů poprvé uviděl nebe a sluneční svit.
Napište komentář