Nikola u benzinky viděla plakat muže. Poté, co se podívala do jeho auta, hned utíkala do svého kufru

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena se podělila o zážitek, který na ní zanechal hluboký dojem. Víra v laskavost a dobrotu lidských srdcí byla toho dne ještě více posílena.

Každý se může v životě dostat do situace, která se zdá být bezvýchodná, a člověk pak neví, jak dál. Často se potom stává, že nám osud přihraje do cesty něco nečekaného a náš život se díky tomu otočí jiným směrem. Je to naděje, již může zažehnout i laskavost úplně cizího člověka. Jako se to stalo tomuto zoufalému muži na benzínové pumpě.

U stojanu uviděla muže, který plakal

Nikola ten den jela do práce jako obvykle. Potřebovala ještě natankovat, a tak vyjela o něco dříve. Když přijela k benzínové pumpě, všimla si muže, který stál u jednoho ze stojanů, a zdálo se, že pláče. Prohlédla si ho a viděla, že má na nohou jen sandály a roztrhané ponožky. Teploměr ukazoval minus deset stupňů.

Vystoupila z auta a podívala se do toho jeho. Na předním sedadle viděla jeho ženu, která si schovávala obličej v dlaních. Na zadním sedadle pak seděly dvě dospívající dívky, jež se k sobě choulily pod dekou, aby se zahřály. Hned k muži zamířila a zeptala se ho, co se stalo. Muž se ani nesnažil zakrývat slzy a řekl: „Nedokážu ani zajistit svou rodinu.“

Všichni byli málo oblečení a trpěli zimou

Nikola neváhala ani chvíli, vložila svou kreditní kartu do jeho stojanu a řekla mu, ať si natankuje plnou. Muž najednou jako by ožil, byl v úplném šoku. Jeho žena vystoupila z auta a ptala se, co se děje. Muž jí řekl, že Nikola jim zaplatila celou nádrž. Žena začala plakat a běžela k ní, aby jí potřásla rukou. Nikola si všimla, že má žena na sobě špinavé a roztrhané kalhoty. Vzpomněla si, že má v kufru něco, co by se jí mohlo hodit.

otevřený kufr auta plný věcí
Fotografie: Freepik

Zrovna dělala úklid své skříně a měla v kufru tašky s vyřazeným oblečením. Vzala tedy ženu ke svému autu a řekla jí, ať si vybere, co chce. Žena hned spěchala pro své dcery, aby si vybraly něco teplejšího na sebe. Děvčata všechno oblečení přebrala a začala si na sebe rovnou oblékat další vrstvy Nikoly oblečení.

Pak se začali přidávat i ostatní lidé

V tu chvíli se kolem shromáždila menší skupinka lidí, kteří zaznamenali Nikoly počínání. Nebyla totiž jediná, komu se této zoufalé rodiny zželelo. A tak jim jeden muž věnoval dárkovou nákupní kartu a jiný zase dal promrzlému muži svoji vlastní bundu, aby se mohl zahřát. Bylo to neuvěřitelné a Nikola k celému příběhu dodala: „Nikdy v životě mě nenapadlo, že uvidím, že se něco takového stane na čerpací stanici s hrstkou úplně cizích lidí.“

Nikole tato situace dala naději, že když jste vy tou změnou, kterou chcete ve světě vidět, vaše jednání začne být nakažlivé. Magicky tak přitáhnete další laskavá srdce, jež jsou ochotná pomoci. Jeden jediný malý čin tak dokáže ovlivnit životy mnoha lidí a sahá dál, než byste si původně vůbec mohli představit.

Zdroj: LoveThisPic

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]