Nostradamus učinil několik zlověstných proroctví, kterých se možná brzy dočkáme. Máme se začít obávat?

Fotografie: Freepik

Nostradamovi proroctví děsí velké množství lidí. Jeho předpověď na tento rok není příliš optimistická. Podívejte se co nás může ještě potkat.

Michel de Nostradame byl francouzský lékárník, který žil v 16. století. Je to proslulý věštec, k předpovídání budoucnosti používal astrologii. Jeho předpovědi jsou někdy až znepokojivé. Nostradamus chystal lektvary na královském dvoře a ve svém volném čase se věnoval psaní a popisování proroctví.

Předpovědi, které se již vyplnily

Některé jeho předpovědi se naplnily, a právě proto se někteří lidé jeho předpověďmi zabývají a obávají se, které se vyplní. Zde jsou některé z jeho proroctví, které se naplnily. Samozřejmě jich bylo více, toto je jen malý výběr z těch, které předpověděl a opravdu se naplnili.

Fotografie: Pixabay

Požár Londýna v roce 1666

Jednoznačně předpověděl velký požár v Londýně. Ve své knize píše: „Krev spravedlivých bude požadována od Londýna, spálena ohněm v roce 66.“

Bombardování Nagasaki a Hirošimy

Nostradamus napsal: „U bran ve dvou městech, budou mory, jaké jsme nikdy neviděli. Hladomor v moru, lidé uhašeni ocelí.“ Toto proroctví je také jednoznačné a je jasné, že v dnešní době si to opravdu můžeme vyložit jako bombardování Japonských ostrovů.

Útok 11. září

Poslední z mnoha předpovědí, která se vyplnila a dnes již jeho výklad známe je útok 11. září. Ve své knize píše: „Obloha shoří při pěti a čtyřiceti stupních, oheň se blíží k velkému novému městu.“

Fotografie: Depositphotos

Předpovědi na rok 2021

Francouzský astrolog se už několikrát mýlil, ale to že se některé jeho předpovědi naplnily opravdu v lidech vyvolává velké obavy. Můžete si přečíst co nás letos může potkat a jaké katastrofy můžeme letos ještě očekávat. Nezní to vůbec optimisticky, ale třeba se tentokrát mýlí.

Dopady globálního oteplování

Nostradamus ve své knize napsal: „Král pokryje lesy, obloha se otevře a pole budou spálená horkem.“ Lidé si to vykládají jako zmínku o dopadu globálního oteplování na naší planetu. Někdo také zmiňuje potencionální zničení amazonského pralesa, hladomor nebo také požáry a zemětřesení v Kalifornii.

Globální konflikt

Podle spisů, které Nostradamus napsal, by svět mohl čelit konfliktu tak velkému. jako byla první světová válka. Ten by měl trvat až do roku 2025. Jeho dopad na mezinárodní úrovni by byl spojen se vzestupem náboženského extremismu. Svět by čelil velkému množství teroristických útoků, než by opět mohl povstat z popela.

Fotografie: Freepik

Vznik nových onemocnění

Kromě nemocí, které už svět zná a bojuje s nimi do dnes, by mohl svět očekávat i jiné katastrofy. Rok 2021 by se mohl stát rokem ničivých hladomorů, které způsobí velké ztráty na životech po celém světě.

Ničivé požáry a povodně

Jak citoval Nostradamus ve své knize: „Uvidíme jak voda stoupá a země pod ní padá.“ Klimatické změny, které svět postihnou způsobí velké změny v počasí ve světe. V Americe to budou zejména hurikány a v Evropě lze očekávat povodně, které zničí vše co jim přijde do cesty.

Fotografie: Pixabay

Většina jeho předpovědí je nejasná, vyložit si je není opravdu velmi snadné, přeci jen žil před 500 lety a nedokázal si ani představit jak bude dnešní svět vypadat. Proto jsou jeho proroctví jako hádanky, z kterých lze jen hádat jaký je jejich význam a co by nás mohlo potkat.

Zdroj: Insider

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]