Tvarohové škubánky (knedlíčky) jako od babičky! Recept pro líné hospodyňky, jednodušeji už to nejde. Děti budou štěstím bez sebe

Asi každý si s láskou vzpomene na to, jak s babičkou připravoval výborné knedlíky třeba s mákem nebo s jinou náplní. A teď si je můžete udělat znova.

Každé dítě miluje sladké obědy a ještě vím to, když s nimi může mamince pomoct. Ano, sice se potom musí uklidit celá kuchyň, ale za tu dětskou radost to stojí. A pokud nechcete v kuchyni strávit celé dopoledne, vyzkoušejte udělat tyto tvarohové knedlíky s krupicí, které vám nezaberou vůbec žádný čas. Nejen, že je to vážně rychlovka, ale tou chutí se vrátíte do dětských let, jako lusknutím prstu.

Co budete potřebovat

Ještě před tím, než si nachystáte všechny suroviny, dejte si na sporák hrnec s vodou. Než se voda uvaří, budete mít těsto hotové. Potřebovat budete:

  • 500 g tvarohu
  • 5-6 čajových lžiček krupice (kdo nemá rád, může mouku)
  • dle chuti cukr
  • 1-2 vejce
  • 10 g vanilkového cukru
  • 25 g másla

Příprava je velice jednoduchá

Pokud se vám bude zdát, že je tvaroh příliš mokrý, raději ho trošku vymačkejte. To se dělá tak, že tvaroh zabalíte do několika utěrek, pevně jej zmáčknete a necháte přebytečnou tekutinu odtéct.

Nyní tvaroh dejte do hluboké mísy, přidejte k němu cukr, vejce, vanilkový cukr a krupici. Pořádně to promíchejte a nechte 5-10 minut odležet.

Nyní se bude pracovat s těstem

Připravte si velký plochý talíř a na něj dejte těsto, které rovnoměrně rozetřete. Mělo by být tlusté maximálně 2 centimetry. Vařící vodu si lehce osolte. Lžící z těsta oddělujte malé kousky a ty vkládejte do vroucí vody. V té vařte knedlíky přibližně 1,5 minuty.

Po uvaření je dejte na talíř, potřete máslem a můžete podávat. Místo másla můžete na knedlíky nalít třeba zakysanou smetanu. A pokud váš manžel má raději slaná jídla, použijte místo cukru sůl a k takovým knedlíkům mu udělejte jeho oblíbenou masovou směs. Určitě si taky pochutná.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]