Akupresura se používá již po celá staletí k řešení nejrůznějších zdravotních neduhů. Rozhodně nedokáže nahradit moderní medicínu, avšak pokud budete správně stimulovat body konkrétně související s nemocemi, můžete se daleko rychleji uzdravit. Nyní vám představíme několik z nich, které souvisí s dysfunkcemi štítné žlázy a nachlazením.
Hlavní akupresurní body, které pomohou léčit nachlazení a hypertyreózu
Nejprve se zaměříme na body, které souvisí s nachlazením a chřipkou. Prvním je ten s označením LI4. Nachází se mezi palcem a ukazováčkem ruky. Masírujte jej v oblasti hřbetu ruky. Správná stimulace může pomoci i se zvýšenou funkcí štítné žlázy. Bod LI4 se nedoporučuje stimulovat těhotným ženám. Dalším akupresurním bodem ovlivňujícím proces nachlazení a chřipky je LI11.
Umístěný je v loketním záhybu na vnější straně paže. Dle akupresury rovněž ovlivní i štítnou žlázu (tedy její hyperfunkci).
Poznejte taje akupresury do hloubky. Zde jsou další body
Dalším bodem, jež ovlivní například uvolnění ucpaného nosu při rýmě, je ten pod označením GV24.5. Naleznete jej mezi obočími. Říká se mu také bod třetího oka. Efektivní je kromě jiného i stimulace bodu K27. Ten se nachází v oblasti, kdy se stýkají klíční kosti s tou hrudní na obou stranách.
Bod K27 doporučují odborníci stisknout na dvě až tři minuty (3x až 5x denně). Posléze by vám mělo jít lépe vykašlávat, a i nos se uvolní. Stimulace pomáhá i v případě, že vás trápí mělké či obtížné dýchání, tlak na hrudi, bolesti na hrudi, nebo se léčíte se štítnou žlázou.
Pár slov na závěr
Ještě se na chvíli vraťme k onomu bodu K27. Jeho stimulace je doporučovaná i v případě, že pociťujete úzkosti, záchvaty paniky nebo když máte škytavku. A v neposlední řadě tím posílíte svůj imunitní systém. K zvýšení účinků akupresury při nachlazení a chřipce je vhodné kloktat slanou vodu a pít čaj s citronem.