Jsou tak chutné, že je peču 3x týdně: Vydatné obložené chleby pro celou rodinu i návštěvu. Lepší než tousty a chlebíčky

chlebové sendviče

Toasty a slané zapečené pokrmy si získaly na oblibě u mnoha lidí. S pomocí tohoto receptu si doma můžete udělat chlebové toasty, na které potřebujete jen pár surovin.

Pokud čekáte návštěvu a nemáte napečené nebo nakoupené nějaké pohoštění, můžete z několik málo surovin vykouzlit i slané občerstvení, kterým potěšíte jak hosty, tak celou rodinu. Chlebové toasty jsou totiž velice lahodné a můžete si na ně dát ingredience, které máte rádi.

Suroviny, které budete potřebovat

Na tyto chlebové toasty toho nebudete potřebovat moc a pokud vám některá ze surovin nechutná, jednoduše ji zaměňte za tu, kterou máte rádi. Připravte si tedy:

  • 8 ks krajíců chleba
  • 1 / 2 čajové lžičky soli
  • 1 ks červená paprika
  • 1 /2 čajové lžičky oregana
  • 1 ks rajče
  • 1 ks vejce
  • 1 svazek zelené cibulky
  • 1 polévková lžíce majonézy
  • 80 g šunka
  • 100 g sýr

Přichystejte si suroviny a začněte dělat toasty

Pokud se vám nezamlouvá jakákoliv surovina z nákupního seznamu, můžete ji zaměnit za tu, kterou máte rádi. Mnoho lidí tak může nahradit například oregano jiným kořením nebo červenou papriku za zelenou. Jakmile si vše nachystáte, pusťte se rovnou do práce. Začněte tím, že si nakrájíte 8 krajíců chleba.

směs v misce

Zpracujte zeleninu a další suroviny

Poté, co si nakrájíte chleba, jej dejte stranou a vezměte si papriku. Důkladně ji omyjte pod tekoucí vodou a poté ji nakrájejte na malé kostičky. To samé udělejte s rajčetem a zeleninu vložte do misky. Následně sáhněte po pečícím plechu, na který budete pokládat jednotlivé plátky chleba. Na plech položte pečící papír a poté začněte krájet zelenou cibulku.

hotové toasty

Nakrájejte ingredience na chlebové toasty

Po nakrájení zelené cibulky si vezměte šunku a také ji nakrájejte nadrobno. Na struhadle si nastrouhejte sýr klidně nahrubo a veškeré nakrájené suroviny přesuňte do misky k paprice a rajčeti. Aby chlebové toasty nebyly suché a byly dobře ochucené, přidejte do misky vejce, majonézu, koření a sůl. Vše nakonec důkladně zamíchejte.

zapečený chlebík s rajčaty

Obložte chlebové plátky

Směs v misce by měla být umíchaná důkladně, aby se veškeré suroviny promíchaly a chutě se mohly spojit. Jakmile budete mít směs hotovou, začněte ji mazat na jednotlivé krajíce chleba. Ty poté pokládejte na plech vyložený pečícím papírem. Troubu si předehřejte na 200 °C a až v ní bude požadovaná teplota, vložte chlebové toasty do trouby a pečte asi 7 až 10 minut. Následně můžete po dopečení ihned podávat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]