Varování pro ženy, které se vrací sami domů: Po vstupu do bytu hned nerozsvěcejte světla

večerní panelák
Fotografie: Pixabay

Když se vrátíte z práce domů a je už večer, většinou instinktivně ihned rozsvítíte. Influencerka ale jasně demonstruje, proč může být tento přístup rizikový.

Jmenuje se Mary Alice a ve videu varuje před automatickým rozsvěcením světel po příchodů domů. Hlavně pokud jste žena. Důvod varování je jasný a vychází ze skutečných situací. „Pokud vás totiž někdo sleduje až domů, chce vědět, kde přesně bydlíte.“ Podle Mary může takový člověk počkat mimo bytový komplex a pozorovat, ve kterém bytě se za chvíli rozsvítí světla. Vychází to z její osobní zkušenosti, kdy před domem potkala neznámého muže. Ten ji dokonce oslovil.

Zůstal stát před vstupem do domu

Vystupovala z auta a šla k domu, kde měla byt. Tehdy se s ní ale dal do řeči kdosi neznámý. Ještě když došla přímo k sobě, necítila se bezpečně. Podívala se proto pro jistotu na kameru u vstupu a zůstala v šoku. Onen muž stál přímo přede dveřmi a rozhodně se neměl k odchodu. „Původně čekal za autem, ale teď normálně čekal před vstupními dveřmi. Teď už tedy ví, jakým jezdím autem a kde bydlím. Ne však to, ve kterém bytě konkrétně.“

„Proto po příchodu domů ihned nerozsvěcejte!“ V komentářích k videu se pak o postřehy i další rady podělilo hned několik žen. „Je také dobrý nápad koupit si pořádné závěsy, které skutečně zatemní. Ty pak pověsíte na stranu bytu, která jde do ulice,“ píše jedna z komentujících. „Ujistěte se, že další týden změníte rozvrh. Také se nevracejte domů několik dní po sobě ve zcela stejnou dobu,“ radí další uživatelka. Podobných rad se objevilo mnoho.

@heyitsmaryalice im so tired of feeling like prey !! my lights are only on in my bathroom now becauase its the only room i have with no windows #creepy #creepystory #womensafety #womensafetytips #storytime #scarystory #stalker #menarescary #apartmentsafety ♬ original sound – mary alice 🤍

Dva přínosné efekty jednoho návyku

Střídání cestovních tras i časů odchodu nebo příchodu radí i lékaři, ale z jiného důvodu. Mozek se tím udržuje v kondici, současně nepolevujete v pozornosti. A jak je vidět na tomto příběhu, může se to rozhodně hodit z více důvodů najednou. Ostatně právě při rutinních cestách máme sklony polevovat. Je pak velmi snadné přehlédnout nenápadného cizince, který se podezřele pravidelně vyskytuje na místech, kudy každý den procházíte.

Předtím tam přitom vůbec nebyl a za nějaký čas ho tam zase nikdo nespatří. Právě takovéto detaily ale mohou při zachycení pomoci předejít mnohem vážnějším situacím. Mary podle svých slov sice rozsvítila, ale pouze v koupelně bez oken. Pokud se k vám bude někdo chtít dostat blízko, asi mu v tom nelze plnohodnotně a dlouhodobě zabránit. Není však na místě mu snažení zbytečně usnadňovat. Zvláště tehdy, když jde o takto jednoduchý návyk.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]