Nic horšího ochránci zvířat dosud neviděli. V opuštěném domě našli 76 živořících psů

Fotografie: Depositphotos

Policie dostala oznámení o domě, ve kterém se měla nacházet opuštěná zvířata. To, co na místě našli, jim však doslova vyrazilo dech.

Čekali, že tohle nebude pěkné. Už od oznamovatelů věděli, že v opuštěném domě se nachází mnoho psů. Policisté si proto na pomoc přizvali ochránce zvířat z místní stanice, jak informoval deník TWN. Společně se pak vydali na místo. I když počítali s nejhorším, skutečnost byla ještě mnohem děsivější. Zvířata tu živořila v otřesných podmínkách.

S takovým pohledem nikdo z nich nepočítal

Policie v americkém městě Dyer dostala oznámení o tom, že se v jednom z opuštěných domů pohybují desítky psů, o které se nikdo nestará. Pracovníci z místní stanice na ochranu zvířat popsali tuto událost jako „neuvěřitelný případ krutosti“. Očekávali, že v malém bungalovu najdou přibližně 50 zvířat. Skutečnost však byla ještě mnohem neuvěřitelnější. Nic horšího prý dosud v životě neviděli.

Na malém prostoru tu v otřesných podmínkách živořilo celkem 76 psů. Majitelé domu se odtud již před časem odstěhovali a občasně se vraceli, aby zvířata nakrmili. Každý si však asi umí představit, jak dům plný zvířat musel vypadat. Všude byla neuvěřitelná špína, zničený nábytek a psi byli doslova všude. Dům páchnul a na mnoha místech se objevila plíseň i hniloba.

Zasahujícího policistu dojal osud opuštěných psů. Jednoho si sám vzal domů

Psi byli zanedbaní po všech stránkách a trpěli

Mnoho psů také vykazovalo známky podvýživy. Měli zubní onemocnění, trpěli ztrátou srsti, parazity, měli četné infekce a záněty kůže. „Všichni byli nějakou dobu vážně zanedbáváni a mají četná neléčená zranění. Jedná se o případ neuvěřitelné krutosti. Zvířata byla zabavena a celý případ se dokumentuje. Všechna zvířata míří do záchranného centra ARC u Nashvillu k naléhavé péči,“ citoval prohlášení mluvčího ochránců zvířat z organizace ARC deník FoxNews.

S kastrací psů si majitelé rovněž hlavu nelámali. V domě hrůzy se tak nacházelo i mnoho štěňat a březích fen. Policie nechtěla k případu zveřejňovat bližší informace s odkazem na probíhající vyšetřování. Za týrání zvířat však dvojici hrozí i několikaleté věznění. Nutno podotknout, že ani pro ochránce vůbec nebylo jednoduché postarat se najednou o tolik zvířat, která potřebovala naléhavou pomoc.

Díky velkému nasazení i pomoci dobrovolníků se jim však podařilo všechna zvířata ošetřit a zajistit jim důstojné přístřeší. Poté, co projdou léčbou a karanténou, budou pejsci nabídnuti zájemcům k adopci. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o případu fenky, která porodila štěňata na špinavé ulici. Naštěstí i tady se do akce vložili milovníci zvířat.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]