Odstranit zápach z bot pomůže stará ponožka a trocha jedlé sody

Že se objevuje zápach v botníku, nebo ve skříních, to není až tak nic neobvyklého. Pokud trápí i vás, naučíme vás s ním bojovat. A to velmi zajímavým způsobem. Je o poznání jednodušší a také výrazně levnější, než pokud byste snad vyrazili do obchodu a zde kupovali různé osvěžovače a pohlcovače pachů. Jsou zbytečně drahé, často chemické a jejich účinnost nemusí být vždy až tak dokonalá, jak tvrdí jejich obal.

Stačí jenom dvě běžné věci

Navíc není až tak důležité zápach zakrýt, ale pohltit ho, a tedy odstranit. To osvěžovače mnohdy neumí a tak je třeba začít hledat jiné možnosti. Jeden takový zajímavý a hlavně jednoduchý postup si ukážeme. Je unikátní v tom, že stačí pouze dvě věci. A to:

  • Jednu starou nepoužívanou, vypranou ponožku
  • Sáček klasické jedlé sody

Postup je snadný

Máte vše potřebné? Pokud ano, vezměte ponožku a naplňte ji jedlou sodou. A to zhruba v množství 1 – 3 plných polévkových lžic. Nejprve ponožku prohlédněte, zda není děravá, aby nedošlo k tomu, že se jedlá soda vysype.

Potom na ponožce udělejte uzel, abyste zajistili to, že nedojde k vysypání ani z druhé strany. V tu chvíli je váš pomocník na nežádoucí zápach hotový.

Kam s ním?

Možností je celá řada. Hodí se třeba do šatních skříní, kde dokáže pohlcovat zápach, kterým může být ona typická zatuchlina, pokud není oblečení dokonale suché.

Dále se hodí také do botníků, kde zápach zcela pochopitelně plyne z dlouhodobého nošení obuvi. Danou ponožku však můžete klidně dát i přímo do boty, aby odstranila zápach z ní.

Také na vlhkost

Není to jenom odstranění zápachu, kdy vám může jedlá soda velmi dobře posloužit. Unikátem této látky je také to, že umí velice dobře odstraňovat také vlhkost. Použití je stejné. Naplnit ponožku a dát ji na potřebné místo. Třeba i do vašeho auta, což se hodí především v zimě, kdy se skla nepříjemně mlží.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]