Odstraňte mšice z rostlin netradičním způsobem. Pomůže popel nebo mýdlo

Kdo pěstuje různé rostliny, ten moc dobře ví, kolik problémů mohou napáchat mšice. Pokud řešíte jejich odstranění, máme pro vás několik osvědčených postupů. Ani jeden není založen na použití přípravků z obchodu, jelikož vše co budete potřebovat, to najdete doma. Podívejte se, co to může být.

Popel

Dřevěný popel se používá nejenom jako vhodné hnojivo, ale hodí se také ve chvíli, kdy vás na zahradě trápí mšice. Postup je velmi jednoduchý, jelikož stačí nádoba s vodou, popel a trocha tekutého mýdla. Vše smícháte v konzistentní roztok, a pomocí něho ošetříte rostlinu. A to tak, že trochu jí zalijete, trochu jí otřete a poté ji můžete také roztokem celou postříkat. Takto opakujte několik dní a uvidíte, že mšice budou minulostí.

Mýdlo

Další metoda, jak se dají eliminovat mšice, je založena na použití mýdla. Ani tady to není zase až tak složité. Stačí použít 300 ml tekutého mýdla na 10 litrů vody. Vznikne roztok, kterým následně rostliny opatrně zalévejte, případně postřikujte. I toto platí na mšice lépe než cokoliv jiného.

Roztok mýdla a popela

Jedná se o podobný roztok, jako v prvním případě. Tento má ale jiný postup přípravy, jelikož bude potřeba 300 g popela, 40 g mýdla a 10 litrů vody. Vše se smíchá a roztok se začne zahřívat. Když se začne vařit, tak sundá ze sporáku, nechá se vychladnout a potom je připravený k použití.

Brambory

Ano, i tato velmi známá zelenina vám může dobře pomoci. Potřebovat budete asi kilogram čerstvých listů brambor, které nakrájíte na menší kousky a dáte do 10 litrů vody. A tu lehce ohřejete a potom necháte vše louhovat po dobu 3 hodin. Získáte roztok, kterým můžete zalévat i postřikovat.

Cibule

I ta je dobrý pomocník na mšice. Na deset litrů vody budete potřebovat asi 200 g cibule. Tu i se slupkou nakrájejte na menší kousky, dejte ji do vody a nechte louhovat 12 – 24 hodin. Potom je roztok připraven k použití.

Česnek

Na roztok budete potřebovat jenom 1 litr vody, do kterého zamícháte 200 g prolisovaného česneku. Nádobu s roztokem uzavřete a necháte ji 5 dní louhovat. Potom přidáte ještě 9 litrů vody, kterými vše naředíte a potom se můžete pustit do aplikace.

Jehličí

Nejlepší je to borovicové, a pokud možno mladé. Postačit by vám měly 2 větvičky, které necháte 7 dní louhovat ve vodě. Potom naředíte opět na desetilitrový roztok a můžete začít rostliny pravidelně stříkat.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]