Cola jako účinný pomocník na zahradě. Zatočí s nezvanými hosty a zároveň podpoří růst rostlin

Fotografie: Freepik

Na světě je jen málo lidí, které colu neznají. Jedná se o rozšířený nápoj ve všech zemích, v některých je dokonce jeho konzumace zakázána. Využít lze ale i jinak.

Coca cola je oblíbený nápoj a to především u malých dětí a dospívajících. Má vysoký obsah cukru a proto je velmi chutná. Dá se snadno sehnat v jakémkoliv krámě a často je nabízena i v oblíbených fastfoodových řetězcích. Její využití ale může být i mnohem jiné a může nám být účinným pomocníkem na naší zahradě. K čemu je tento nápoj vhodný se dozvíte v našem článku.

Fotografie: Freepik

Oblíbený nápoj všech věkových generací

Kola je hnědý sycený nealkoholický nápoj s obsahem cukru, kofeinu a výtažku ze stromu koky. Je známá také z mnoha reklam a lidé ji konzumují i kvůli jejím povzbuzujícím účinkům. Mnoho z nich ale neví, že se dá využít i jinak než jen pro naši přímou konzumaci. Často je používána na čištění a úklid obtížně čistitelných prostor. Mezi ně patří umyvadlo, rychlovarná konvice nebo třeba záchodová mísa.

Fotografie: Pexels

 Výborným pomocníkem nám ale může být i na naší zahradě, protože je schopna naše rostliny ochránit před mnohými škůdci. Je také vynikajícím stimulantem, který podporuje růst rostlin. Ideálním pomocníkem je v případě, že bojujeme se mšicemi. Ty jsou schopné při napadení naší zahrady zlikvidovat celou naši úrodu.

Návod, jak si z koly připravit deratizační postřik

Na postřik, který ochrání naše rostliny před mšicemi, nám bude stačit jedna láhev nebo plechovka oblíbeného nápoje. Ten nejprve protřepeme, otevřeme a necháme z něj vyprchat bublinky. Jakmile je nápoj dostatečně zvětralý, přelijeme ho do rozprašovače a přidáme k němu malé množství tekutého mýdla. Směs pak stačí jednoduše promíchat a aplikovat na naše rostliny každé 2 týdny. Zaručeně se tak zbavíme všech mšic.

Fotografie: Pexels

Kola může být pomocníkem nejen při napadení našich rostlin, ale také pokud nepříjemní parazité napadnou nás samotné. Může nám totiž pomoci zbavit se nepříjemných komárů. Jednoduše stačí kolu nalít do otevřené nádoby a přidat k ní sušené droždí. Komáry přiláká její vůně, do nádoby vletí, ale již nejsou schopni vyletět ven. Výborným pomocníkem ale také je na zašlý zahradní nábytek, zahradnické náčiní nebo rošt na gril.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]