Oliver se v dojemném videu svěřil mladšímu bráškovi, že je gay. Ten vyrukoval s velmi zvláštní reakcí

Fotografie: Depositphotos

Když si během puberty dítě plně uvědomí, že ho nepřitahuje opačné pohlaví, musí se s tím nejen vypořádat samo, ale nějak tuto skutečnost oznámit i svým blízkým.

Pro řadu mladých lidí není jednoduché svěřit se rodičům se svou homosexualitou. Někteří se před nimi snaží hrát roli heterosexuála ještě i v dospělosti. V posledních letech se však časy trochu mění a většina lidí už homosexualitu nevnímá tak negativně. Co však na takovou zprávu řekne pětileté dítě, když se mu svěří jeho starší bratr?

Chtěl s bráškou natočit rozhovor o vážném tématu

Oliver Potter je mladý kluk, který natáčí videa na YouTube s nejrůznějšími tématy. V nedávné době odvysílal video, v němž je zachycen rozhovor s jeho pětiletým bratrem. Ve videu můžete vidět bezprostřední reakci malého dítěte na homosexualitu i úskalí, která s ní jsou spojená. Video si získalo mnoho fanoušků a viděly ho už miliony lidí.

Nejdříve se se svou orientací svěřil rodičům. Ti tuto zprávu přijali s naprostou otevřeností a láskou. Oliverovi se hodně ulevilo, přesto tu byl ještě jeho mladší bráška a sám si nebyl jistý, jak na tuto zprávu zareaguje. Přizval si ho tedy k natáčení videa a řekl mu, že dnes točí video, protože si s ním chce o něčem důležitém promluvit.

Fotografie: Freepik

Bratr novinku přijal s nadšením

Malý Alfie se tvářil nervózně a čekal, co mu starší bratr řekne. Ten se ho zeptal na to, co si myslí o lásce, o klucích, holkách a manželství. Alfie řekl, že když maminka miluje tatínka, tak se potom vezmou. Oliver se zasměje a přímo se ho zeptá: „Co bys řekl na to, kdybych si vzal muže.“ Alfie se chytne za pusu a vykulí oči.

Pak vykládá o filmu, kde se vzali dva muži, a že to bylo bezvadné, protože láska je láska. Oliver mu také vysvětluje, že dva muži nemohou mít děti, jestli mu to nevadí. Alfie pohotově zareaguje, že si přece mohou vzít nějaké opuštěné dítě. Oliverovi se viditelně ulevilo, že jeho bráška vzal celou situaci s nadšením a jejich vztah to určitě nepoznamená.

Video sklidilo tisíce kladných ohlasů

Video už zhlédly miliony uživatelů. Oliver pro online magazín Newsner vysvětluje, že natočil toto video proto, aby dodal ostatním odvahu. Aby se nebáli otevřeného rozhovoru se svými rodiči, sourozenci a přáteli, protože pokud vás lidé milují, nemusíte se bát odmítnutí nebo špatné reakce. Ostatně Alfie je na bratra stále pyšný a i ve školce všem dětem povykládal, že si jeho bratr vezme muže.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oliver Potter (@olivervlogss)

Podpora od lidí, kteří video zhlédli, byla obrovská. V komentářích pějí chválu na malého Alfieho, jenž si neláme hlavu s žádnými předsudky. Láska je láska a nenávist do tohoto světa nepatří. Takovou má perspektivu pětileté dítě, které právo na to někoho milovat neodpírá nikomu. Bere to jako přirozenou věc. Na roztomilou reakci se můžete podívat ve videu níže.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]