Optický klam rozděluje veřejnost. Neshodne se, kolik písmen je jiných

Optický klam může být nejenom zábavou, ale i určitým procvičením vašeho mozku. Pokud ho chcete potrénovat, zkuste právě tento. Překvapí vás svou jednoduchostí, ale i tím, že se řada lidí neshodne na tom, kolik jiných písmen zde vidí. A co vy, zařadíte se do skupiny, která jich našla jenom pár, nebo do skupiny, která jich našla hodně?

Podívejte se na obrázek

Tento optický klam dokáže zaujmout také svou jednoduchostí. Stačí se na něj podívat a bude vám připadat, že vidíte jenom červené pole, na kterém jsou pouze písmena Y. Nenechte se však odradit, jelikož když se zadíváte důkladněji, najdete zde ještě jedno písmeno. A to písmeno V. Na první pohled je toto písmeno skryté, ale po důkladném zkoumání ho jistě najdete.

Kolik jich vidíte?

Jdeme na to. Zaměřte se na tento optická klam a hledejte písmena V. Aby to bylo zajímavější, tak si dejte limit 10 sekund. Během této doby musíte písmen V najít co možná nejvíce. Možná se vám povede zařadit mezi nejlepší. Ale nepodvádějte. Najít všechny, v neomezeném čase, můžete klidně až později. Nyní soutěžíte s ostatními a zkoušíte své štěstí. A poradíme vám. První jiné písmenko se nachází už téměř na začátku prvního řádku. A ta ostatní? Ta už musíte najít jenom vy sami.

Kolik jich zde je?

Deset vteřin uplynulo a vy můžete říci svůj výsledek. Tak kolik jste jich našli? Bylo to více než pět? Pokud ano, je to opravdu dobrý výkon a vy jste tento optický klam zvládli velmi dobře. Pokud jich bylo méně než pět, možná jste neměli svůj den, nebo na vás byl limit zbytečně krátký. Ale třeba na tom nejste tak zle. Pošlete obrázek i vašim známým a kolegům, ať zkusí své štěstí a bystrost.

A kolik jich zde je ve skutečnosti? Kolik písmen V jste měli najít? Dohromady jich zde je deset. Pokud nevěříte, podívejte se na obrázek, kde jsou vyznačena. Tak u kterých došlo k tomu, že jste je bohužel přehlédli?

Fotografie: Mynet