Vraťte umírajícím orchidejím jejich původní krásu. Pomohou vám k tomu 4 jednoduché kyseliny

Fotografie: Freepik

Ať už jste začínající nadšenec do orchidejí či zkušený pěstitel, může se stát, že vaše rostlina začne náhle uvadat. Tyto 4 kyseliny vám pomohou navrátit jí její krásu a zdraví.

Orchideje jsou krásné rostliny, které často zdobí parapety v mnohých domácnostech. Avšak některým pěstitelům se ne vždy podaří se o ně starat s takovou péčí, jakou doopravdy potřebují. Výsledkem poté bývá, že jejich orchideje začnou postupně strádat a vadnout. Nabízí se však jednoduché a efektivní řešení, které nejenže nezatíží vaši peněženku, ale navíc se díky němu budete moci opět těšit ze zdraví svých rostlin.

Jejich použití není rizikové

Jedná se o kyseliny, u nichž se při aplikaci nemusíte vůbec obávat vedlejších účinků na rostliny. A to konkrétně o kyselinu jantarovou, boritou, nikotinovou a askorbovou. Všechny z nich mají blahodárný vliv na orchideje a zlepšují jejich celkový stav. Ve srovnání s běžnými komerčně dostupnými prostředky jsou pro ně zcela neškodné a dokonce rostlinám ani nehrozí předávkování.

Fotografie: Pexels

Každou z těchto kyselin rozmíchejte ve správném poměru, aby jejich použití bylo pro orchideje co nejefektivnější. Doporučované poměry na jeden litr vody jsou následující:

  • kyselina jantarová – 2 gramy,
  • kyselina boritá – 0,25 gramu,
  • kyselina nikotinová – 1 tableta,
  • kyselina askorbová – 1 tableta.
Fotografie: Freepik

Jak aplikovat jednotlivé kyseliny

Roztoky těchto kyselin můžete aplikovat jak na listy ve formě postřiku, tak zálivkou na kořeny. A to buď zalitím do misky květináče, nebo ideálně ponořením kořenů rostliny do daného roztoku.

Měli byste však používat kyselinu askorbovou a kyselinu nikotinovou pouze na kořeny a kyselinu jantarovou a boritou jako postřik na listy.

Fotografie: Pixabay

Co se týče časového intervalu aplikace roztoku kyseliny, provádějte ho jedenkrát za 10 dní. Rovněž byste měli postupně střídat typ použité kyseliny, jelikož každá z nich má na rostliny jiný léčebný účinek.

Fotografie: Freepik

Pokud dodržíte správný postup, již brzy se budete moci těšit na znovunabité zdraví svých orchidejí a spoustu barevných květů.

Zdroj: GardeningKnowHow