Osvěžující smetanový dezert dvou barev – za málo práce hodně parády

V případě, že se vám před příchodem očekávané návštěvy nechce do složitého dezertu, nabízíme letní občerstvení, k jehož přípravě budete potřebovat pouhé čtyři suroviny.

Jak na sladkém obláčku se budou vznášet vaši hosté když jim naservírujete porci této skvělé ovocné pochoutky. Její příprava je skutečně triviální a velmi rychlá. Na rozdíl od ostatních dezertů tohoto typu nebudete potřebovat kondenzované mléko ani želatinu. Pokud se budete držet tohoto postupu, budete potřebovat dva druhy ovocného prášku. Ten lze bez problémů objednat v jakémkoli množství v internetových prodejnách.

Suroviny

  • 800 mililitrů smetany na šlehání minimálně 30% tuku
  • 25 gramů prášku maracuja
  • 25 gramů prášku z lyofilizovaných jahod
  • cukr moučku na dochucení


Příprava

400 mililitrů vychlazené smetany nalijte do misky a přidejte 25 gramů prášku maracuja. Šlehejte do tuhé konzistence. Pokud je potřeba dosladit, zašlehejte do krému potřebné množství cukru moučky. Vzniklou ovocnou šlehačku rozprostřete na dno formy.

Stejným způsobem připravte jahodovou šlehačku. Tu pak navrstvěte na šlehačku s příchutí maracuja. Formu s kompletním dezertem pak vložte do chladničky alespoň na 4 hodiny.

Kvalitně ušlehaná šlehačka pak bude pevná a půjde snadno porcovat. před podáváním můžete výsledek vaší práce ozdobit čerstvým ovocem.

Tipy na závěr

Jsou lidé, kteří nebudou litovat peněz za dopravu a koupí si ne úplně levný prášek z lyofilizovaného ovoce. Ten má bezesporu své výhody. Je to totiž opravdu jen mrazem vysušené ovoce, které si zachovalo všechny nutriční benefity včetně vitamínů. Jeho chuť je skvělá a chutná, jako čerstvé. Pro ty ostatní, kdo si podobný nákup rozmýšlí, nebo jen třeba nemusí jahody a maracuju, tu máme jeden nápad. Stejným způsobem smíchejte ušlehanou pařížskou šlehačku se šlehačkou, do které přidáte jeden rozmixovaný banán. Výsledek bude chutnat jako banán s čokoládou.

Lidé, kteří si hlídají příjem jednoduchých cukrů mohou místo doslazení cukrem použít k témuž účelu sirup z kořene čekanky. Je to produkt, který běžně zakoupíte ve většině lékáren a dokonce i v některých supermarketech. Jeho použití má mnoho výhod. Kromě snížení obsahu sacharózy zároveň velmi významně navýšíte obsah rozpustné vlákniny a na chuti ani jednu z těch dvou změn nepoznáte. Čekankový sirup vám navíc umožní ještě jeden trik. Vložte dezert místo do lednice do mrazničky a po pár hodinách vytáhnete lahodnou zmrzlinu, která půjde bez problémů naporcovat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]