Otec musel dát malou holčičku do sirotčince. Slíbil jí, že se pro ni vrátí. Dlouhé 3 roky ho ale marně vyhlížela z okna

Fotografie: Depositphotos

Holčička se v pěti letech dostala do sirotčince. Otec ji tam osobně odvezl, ale slíbil jí, že se pro ni vrátí, až bude mít příležitost.

Žena opustila dceru i manžela a odjela do ciziny s novým bohatým nápadníkem. Otec dostal v práci výpověď a ocitl se v bezvýchodné situaci. Manželka mu nic nezanechala, ani peníze, ani možnost dál bydlet v bytě, který jí patřil. Otec pochopil, že se bude muset vážně rozhodnout, protože fyzicky není schopen vychovávat svou dceru v takových podmínkách. Proto se rozhodl umístit holčičku do dětského domova. Slíbil své pětileté dceři, že si ji vezme zpět, jakmile si vydělá dost peněz. A malá Anya mu věřila.

Dívka ze sirotčince

Když nastal ten den, Anya plakala a dívala se z okna za otcem, kterého následující tři roky neviděla. Téměř každý den večer si sedala k oknu na kufr se svými věcmi a čekala, až se tatínek konečně vrátí. Vychovatelé i ředitel byli znepokojeni stavem své svěřenkyně. Zdálo se, že jí nemůže pomoci nic jiného než návrat jejího otce. S ostatními dětmi se stýkala jen zřídka, ale ke všem byla velmi milá. Jednou za čas souhlasila, že si bude hrát s dívkami, jež s ní sdílely pokoj. Pokaždé jim řekla, že si pro ni přijde její otec.

Nečekaná událost

Jednoho dne si ředitel sirotčince zavolal Anyu do své kanceláře. Dívka byla velmi nadšená, protože si myslela, že konečně pojede domů. Ředitel jí ale oznámil, že Anyu chce adoptovat mladý manželský pár. A dívka nemůže odmítnout, protože tito lidé udělali všechno a ještě víc (jestli víte, co tím myslím), aby ji dostali ze sirotčince.

Fotografie: Unsplash

Anya dlouho plakala a nemohla uvěřit tomu, co se stalo. Za týden odjede k cizí rodině a její táta už ji nikdy nenajde! Když nadešel osudný den, dívka sebrala všechnu svou vůli v pěst, vzala do ruky malý kufřík a vydala se na chodbu. Tam spatřila drobnou ženu ve fialových šatech. V ruce držela kytici tulipánů, květiny, které má Anya nejraději.

V blízkosti nebyl žádný muž a dívka nechápala, kdo ji přišel vyzvednout. Nesměle přistoupila k cizinci a pozdravila ho. V tu chvíli na ni zavolal bolestně známý hlas. Dívka se otočila a uviděla svého otce. Nemohla uvěřit svým očím. Kufr jí vyklouzl z ruky a Anya se vrhla do náruče svého milovaného otce. Alexej vzal svou dceru do náruče a přistoupil k ženě, která scénu sledovala s láskyplným úsměvem. „Seznam se s Ludmilou. Teď budeme žít spolu!” Nesměle přistoupila k dívce a podala jí kytici tulipánů.

Vše dobře dopadlo

Ukázalo se, že Alexej a Ludmila jsou oni manželé, kteří Anyu chtěli adoptovat. Otec ji chtěl překvapit, a tak požádal ředitele sirotčince, aby jí o tom neříkal. Pro dívku to samozřejmě bylo velmi stresující. Hlavní je však to, co se stalo na konci. Anyu čekalo náročné období adaptace a spousta tatínkových historek o tom, čím si prošel. V očích holčičky zůstal laskavým a soucitným otcem, který ji neopustil, i když si ostatní byli jistí, že se pro ni nevrátí. A to má velkou cenu!

Fotografie: Freepik

Co nás tento příběh učí

Někdy musíme něco obětovat pro dobro svých blízkých. Láska však nezná hranic a tento příběh to dokazuje. Ano, Alexejův čin (zanechání dcery v sirotčinci) lze interpretovat různými způsoby. Důležité však je, že se pro ni muž vrátil a dívka už nebude žít v sirotčinci. Věříme, že jejich vztah bude ještě silnější!

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]