Paní učitelka Jana všechny zaskočila: „Během 12 měsíců jsem porodila čtyři děti. Lékaři mi řekli nejdivnější větu v životě.“

Fotografie: iStock

Během jednoho roku se z rodičů jednoho dítěte stala rodina s pěti dětmi. A zvládli to na výbornou. Děti jsou pro ně požehnání, i když museli přeorganizovat celý dosavadní život.

Učitelka základní školy Jana Pritchard a partnerem Harrym Williamsem vychovávali dceru Molly. Během celostátního lockdownu Jana otěhotněla s další dcerou Miou. Po necelých pěti měsících zjistila, že je znova těhotná. Tentokrát však na pár čekalo opravdu velké překvapení. Při pravidelné kontrole na ultrazvuku, lékařka Janě oznámila, že čeká trojčata.

Uvěřil jí, až když mu ukázala snímek z ultrazvuku

Jana tehdy navštívila ultrazvuk sama. Harry zatím doma hlídal obě dcery. Lékařka pečlivě zkoumala obraz z ultrazvuku. Nejdříve Janě řekla, že čeká dvojčata. Pak chvíli pokračovala a najednou našla i třetí srdíčko. Jana v tu chvíli naprosto oněměla. Doma na ni čekala teprve pětiměsíční dcera. Nedokázala si vůbec představit, co ji během těhotenství i následujících měsíců bude čekat.

Musela počkat na vhodnou chvíli, aby tuto neuvěřitelnou zprávu řekla Harrymu. Nechtěla o tom zatím mluvit před starší dcerou. K Harryho reakci řekla: Nemyslím si, že mi uvěřil, dokud jsem mu neukázala obrázek z ultrazvuku. Byl pak však velmi nadšený.” Přestože to byl obrovský šok, považujeme se za požehnané rodiče.

Trojčata se na rodila v 31. týdnu těhotenství

Trojčata se narodila bez větších komplikací v 31. týdnu těhotenství. Sedm týdnů tak ještě děti strávily na novorozenecké jednotce, než mohli být propuštěni domů. Rodina se tak rozrostla o Ellu, Olivii a syna George. Všichni vážili kolem 1,5 kg, ale velmi rychle vše dohnali. Doma na ně čekala jejich velká sestřička Molly, která si starost o čtyři mladší sourozence vyloženě užívá.

Fotografie: Freepik

Maminka v ní má velkou pomocnici a říká: „Molly je všechny zbožňuje. Je to tak dobrá sestra a chce neustále pomáhat.“ A se čtyřmi dětmi do jednoho roku se každá volná ruka hodí. Jana sama říká, že je velmi organizovaný člověk, ale se čtyřmi malými dětmi musela své organizační schopnosti dovést k dokonalosti. Zdá se, že péči o tolik mrňousků zvládá s přehledem. Což je obdivuhodné.

Podařilo se jí nastavit pravidelnou rutinu a tak sama říká, že to první měsíce bylo s dětmi dobré. Za nejkritičtější považuje krmení, kdy všichni chtějí jíst současně. To se pak máte co otáčet. Místo jedné plenky, pak vyměňujete tři a někdy i čtyři. Loňský rok byl pro tuto rodinu naprosto převratný. Dětem je v současnosti něco přes rok a tak se uvidí, jak zvládnou péči o čtyři neposedné děti, které se rozutečou do všech světových stran. Maminka je však v tomhle optimistka a věří, že i další náročná období zvládnou.

Zdroj: The Sun