Jediná sedmerčata v historii se narodila s nezvratným osudem. Tento vývoj nikdo nečekal

miminka
Fotografie: Freepik

Těchto sedm dětí se zapsalo do světové historie. Jsou to jediná známá sedmerčata, která přežila a ve zdraví se dožila dospělosti. Už zakládají vlastní rodiny.

Tato sedmerčata se narodila v roce 1997 v americké Iowě, byla to velká sláva. K jejich narození jim dokonce osobně popřál sám Bill Clinton, tehdejší prezident Spojených státu amerických. Od té doby už uplynulo hodně let a tito sourozenci už brzy oslaví 26. narozeniny. Někteří z nich už založili vlastní rodiny.

Rodiče odmítli redukci plodů

Bobbi a Kenny McCaughey měli doma už roční dceru, když podstoupili umělé oplodnění, aby mohli mít další dítě. Podle Wikipedie Bobbi podstoupila léčbu Metrodinem, který stimuluje ovulaci. Díky tomu se ujalo hned sedm oplodněných vajíček. Tehdy bylo rodičům nabídnuto, aby podstoupili redukci, protože šance na donošení všech sedmi dětí byla velmi malá. Bobbi a Kenny se však rozhodli, že vše nechají v božích rukou.

A Bůh při nich jistě stál. Sedmerčata se narodila o devět týdnů dříve, 19. listopadu 1997, v porodnici Des Mines v Iowě. U plánovaného císařského řezu asistoval tehdy tým 40 specialistů. Čtyři chlapci a tři dívky měli porodní váhu v rozmezí 1–1,5 kg. Dva chlapci bohužel prodělali mozkovou obrnu a dodnes tak trpí jejími následky. Jinak se však miminka pustila s velkou vervou do života.

Rodiče prodali velký dům, děti šly do světa

Brzy všichni oslaví 26 let. Někteří z nich ještě studují, ale většina se už osamostatnila. Dvěma chlapcům už se také loni narodily první děti. „Od malička mají různé zájmy. Stále k sobě mají velmi úzké pouto, ale také rádi dělají věci se svými přáteli a také zkoumají různé aktivity,” řekla jejich maminka pro Today. Hned pět z dětí využilo možnost studia na univerzitě v Missouri, která jim nabídla stipendia již při jejich narození.

Obrovský rodinný dům, který po jejich narození rodina od města dostala, se tak začal pomalu vylidňovat. Bobbi si postěžovala, že je zvláštní nemít dům plný dětí, které postupně odchází na vysokou, nebo zakládají vlastní rodiny. S Kennym se tedy nedávno rozhodli dům prodat a přestěhovat se do menšího. Rodiče si však „bezdětnou” chvilku nejspíše užijí jen krátce. Lze totiž předpokládat, že brzy budou mít dům opět plný vnoučat.

Mladá žena si prošla peklem na nebi, aby pomohla bezdětnému páru. Kontrola u doktora ji srazila do kolen

Ve videu níže se můžete podívat na reportáž, která mapuje život těchto raritních dětí do jejich 18 let. Zdá se vám, že sedmerčata jsou opravdu velká kupa dětí? V tom případě si můžete přečíst o ještě početnější rodině, o které jsme psali na SvětěKreativity.cz. V tomto případě už manželé měli sedm dětí, když se jim podařilo přirozeně počít paterčata.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]