Patrick Swayze měl jednu osudovou ženu, která mu změnila život a která stála po jeho boku. Dokonalá ukázka oddané lásky! Která žena byla tou hlavní v Patrickově životě?

Když se řekne jméno Patrick Swayze, každý ví, že se jedná o známého herce, stejně jako tanečníka. Byl idolem mnoha žen a každý si myslel, že žil tak, jako celá řada jeho hereckých kolegů. Tedy tak, že střídal jednu ženu za druhou. Nutno však říci, že Patrick Swayze byl úplně někým jiným. Kým konkrétně?

Dobrodruh, ale zároveň i romantik

Lidé z jeho okolí ho popisují jako někoho, kdo je dobrodruhem, ale zároveň i romantikem. V případě prvního měl rád hony, stejně jako adrenalin všeho druhu. Pokud jde o tu druhou možnost, tak musíme jasně říci, že se týkala především žen. Tedy abychom byli konkrétní, tak jenom jedné jediné ženy. Právě ta byla jeho osudovou láskou.

Seznámení v baletní škole

Unikátní bylo i místo jejich seznámení. Poprvé se potkali v baletní škole. Patrick Swayze měl v té době 18 let, zatímco jeho osudová žena, v té době ještě mladá dívka, měla pouze 14 let. Hned ho zaujala, jelikož byla úplně jiná, než všechny ostatní. Patrick Swayze později vyjádřil obdiv nad tím, že byla nejenom atraktivní, ale hlavně byla chytrá a také bystrá, což mu velmi imponovalo.

Láska na celý život

I později o své partnerce mluvil jenom kladně. Obdivoval její krásu, stejně jako její určitá nevinnost a také dlouhou dobu u její nedostupnost. To vše ho natolik okouzlilo, že se do ní zamiloval a nemohl bez ní být. Přitom vše začalo nejprve jako nevinné přátelství, které bylo založena na oddanosti a také na upřímnosti. Až později si oba uvědomili, že z jejich kamarádského vztahu bude něco více. Že z něho bude láska na celý život.

Dva vztahové problémy

Jeden problém přece jenom nastal. A to delší odloučení. A to z důvodu, když se Patrick Swayze rozhodl že chce prorazit a musel odjet do New Yorku. Proto Lisu na určitý čas opustil, ale pouze fyzicky. Jinak byli neustále v kontaktu a i onu vzdálenost oba dva zvládli.

Později nastal i druhý problém. A ten byl spojený s tím, že oba dva chtěli dítě. Bohužel se jim tento sen nesplnil. Sice byla jeho žena těhotná, a to hned dvakrát, ale pokaždé potratila. To se výrazně negativně podepsalo na tom, jaký život začal Patrick Swayze žít. Nejprve začal kouřit, později také pít a poté začal brát i drogy. S tím vším sekl až ve chvíli, kdy pro něho měli lékaři velmi špatnou diagnózu. A to rakovinu slinivky.

Snažil se hlavně přežívat

Věděl, že nemoc se nedá zvládnout. Na vyléčení byla minimální šance. A tak se Patrick Swayze snažil hlavně přežívat. Jedl zdravě a snažil se udržovat v kondici. Dokonce se objevil v seriálu The Beast, kde díky své vášni k herectví mohl krátkodobě zapomínat na to, že už mu moc života nezbývá.

S ženou napsal memoáry

Věděl, že umírá a tak se snažil být co nejvíce času i se svou manželkou. Spolu napsal memoáry, kde byl vylíčený jak jeho, tak i její život. A samozřejmě i ten, který je spojoval. Zajímavostí bylo, že Hollywood nikdy nedokázal ocenit to, jaký ve skutečnosti byl. To dokázala jenom jeho žena, za což jí byl velmi vděčný. Memoáry ho také popisovali jako dobrodruha, ale i jako člověka, která potřeboval takzvanou duchovní stravu.

Spolu do poslední chvíle

Patrick Swayze zemřel 14.9.2009 a jeho žena mu byla po boku do poslední chvíle. Nikdy ho nepřestala milovat a stala se hlavní ženou v jeho životě. Právě ona oddanost a vzájemná láska ukázala, jaký Patrick Swayze doopravdy byl. A ukázala také to, jak výjimečná byla jeho žena, který mu byla poslední dny po boku až do jeho posledního vydechnutí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]