Péče o zahradu může být jednoduchá. Použijte PET lahve, plata od vajec nebo kus prkna

Mnoho lidí vám řekne, že péče o zahradu je velmi složitá a je třeba na ní trávit dlouhý čas, spojené s velkou námahou. Opak je pravdou. My si na několika jasných příkladech ukážeme, že péče o zahradu může být i velmi jednoduchá. Stačí jenom vědět, jak na to. Nejlepší na tom všem je, že použijete zcela běžné věci, které máte v domácnosti, ale i veš vašem zahradním domku. Podívejte se na tipy, které pomohou každému. Budete litovat, že jste o nich nevěděli dříve.

Snadná závlaha

Vadí vám, kolik času musíte věnovat zalévání? A přitom nechcete investovat do drahého zavlažovacího systému? Pamatujte na to, že péče o zahradu může být jednodušší, když máte do ruce pár PET lahví. Do jedné můžete udělat několik děr, zakopat ji do záhonu a poté ji napustit vodou. Ta bude pomalu pronikat do hlíny a tu udržovat stále vlhkou.

Můžete si však vyrobit i jednoduchá zahradní rozprašovač. Opět vám pomůže PET lahev s několika dírami. Přimontujte k ní běžnou hadici a pusťte vodu. Lahev tlak vody bez problémů vydrží a voda bude stříkat jednotlivými otvory. Ideální pro závlahu záhonů i trávníku.

Zajímavé řešení lze vyzkoušet i v případě pěstování okurek. Máte je v samostatných květináčích a potřebujete pravidelnou závlahu? Inspirujte se v nemocnici. Vezměte PET lahve a využijte klasickou hadičku k infuzi, kterou dnes koupíte v každé lékárně. Následně stačí lahve zavěsit, naplnit a pomocí regulátoru nastavit, kolik vody má denně protéct.

Jednoduché sázení

Jistě to znáte. Řada plodin vyžaduje, aby byla semena umístěna pod zem. A tak je třeba hloubit jeden důlek za druhým. I toto si můžete usnadnit. Stačí pouze kus dřevěné desky, do které vyvrtáte díry a do nich nasadíte kolíky. Ano, je to určitá práce, ale daný zlepšovák vám vydrží desítky let a péče o zahradu bude každý daný rok jednodušší. Usnadníte si sázení a hlavně zajistíte vždy naprosto přesné rozestupy.

Pokud se navíc nechcete ohýbat, můžete si vše ještě vylepšit. Postačí kus prkna, jehož spodní část vylepšíte stejným způsobem. Dále k prknu ještě přimontujete dřevěnou nebo kovovou násadu, díky které bude ohýbání při tvorbě důlků v záhonech minulostí.

Sázení si můžete usnadnit také pomocí plat od vajec. Máme na mysli ta, která jsou určena vždy pro 30 vajíček. Ta jednoduše vezmete a do spodní části každého otvoru pro vejce vyříznete díru. Plata položíte jedno vedle druhého na záhon a přesně víte, kam mají přijít jednotlivá semena. Vhodný postup třeba při pěstování ředkviček.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]