Pet lahve nemusí nutně končit v odpadkovém koši. Výrobky z nich zaujmou a vytvořit je zvládne každý

Nemusí skončit v popelnici. Jestliže chcete recyklovat u sebe doma, podívejte se na unikátní výrobky z PET lahví. Zaujmou praktičností i jednoduchostí. Většinu z nich totiž zvládnete i vy, a to naprosto s přehledem. Stačí trocha zručnosti a také trpělivosti. My vám ukážeme, co se z něčeho tak obyčejného jako je plastová lahev dá udělat, aby neskončila na skládce.

Krabičky ve tvaru jablka

Že výrobky z PET lahví nemohou vypadat jako jablko? Ale mohou. Stačí je jenom uříznout na správných místech, aby do sebe obě části zapadly. Spodní část bude vrškem, kterou doplníte dekorací ve formě stonku. Rázem máte stylovou krabičku.

Stylový svícen

PET lahev stačí uříznout ve spodní části a vložit do ní svíčku. Potom už stačí vyplnit mezeru. Třeba jemným pískem, nebo skleněnými kamínky. Či čímkoliv jiným, co vás napadne a co bude vypadat zajímavě.

Moderní váza

Jak na ni? Nejprve odříznete horní část lahve. Dále je třeba nastřihávat okraj do délky několika centimetrů. Potom vše ohýbejte, až získáte nádherný lem. Stačí už jenom voda a nějaká pěkná květina.

Stylový květináč

Vypadá na první pohled velmi dokonale. Stačí odříznout horní část lahve a okraj vyřezat do tvaru vlnek. Hrdlo připevněte ke klasickému CD disku a potom už stačí pouze barva nebo dekor dle vašeho přání.

Malířské náčiní

Chcete svůj vlastní a originální obraz? Pokud ano, nakreslete siluetu stromu. Potom stačí vzít lahev, namočit ji do barvy a díky obtiskům vytvořit na stromě naprosto unikátní květy.

Malý skleník

Pěstujete sazenice a potřebujete jim zajistit teplo a vlhkost? Mezi výrobky z PET lahví může patřit také malý skleník. Postačí jenom průhledná lahve, kterou uříznete v horní části. Potom postavíte na květináč a je hotovo.

Stylový záhon

Vytvořte záhon, který nikdo nemá. Stačí vzít pár desítek PET lahví, zapíchat je do země a omotat. Tak máte jasně vyčleněný prostor pro pěstování čehokoliv. Když chcete být hodně kreativní, vytvořte si doma labuť.

Truhlíky a květináče

Stačí vzít klasické lahve a v jejich středu vyříznout obdélníkový otvor. Do něho nasypte zeminu a potom už stačí zasadit co potřebujete. Lahev zavěsíte a stylové truhlíky jsou tu.

Vyrobit si však můžete také stylové květináče. Takové, u kterých odříznete spodní část a umístíte je dnem vzhůru. Naplnit je můžete nejenom zeminou, ale třeba také zcela obyčejnou vodou.

Dokonalý taburet

Ano, i ten si lze vyronit z PET lahví. Stačí mít dostatečné množství stejných typů, dvě překližky a také výplň, aby byl taburet měkký. Potom už navléknete potah a nikdo neuvěří, co je základem.

Mističky na laskominy

Proč používat jenom talířky, nebo keramické mističky. I dno plastové lahve se dá velmi stylově využít. Odřízněte ho, důkladně ho omyjte a potom ho nabarvěte třeba na růžovo. Co do misek dáte je jenom na vás.

Uzávěr na sáčky

Nedělejte na sáčcích uzly, ani nepoužívejte gumičku. Je mnohem lepší varianta. Stačí odříznout vršek lahve s víčkem. Otvorem provléknete konce sáčku, vezmete víčko a zašroubujete. Vše je hermeticky uzavřeno.

Stylový košík

Nejde přímo o výrobky z PET lahve, ale z pětilitrové plastové nádoby. I ta však velmi dobře poslouží. Postačí vám jenom odříznutí horní části, ozdobení lemu a provléknutí šňůrek. Výsledek nemá chybu.

Šperkovnice

Válí se vám šperky všude možně? Můžete na ně vyzrát. Stačí odříznout spodky lahví, provléknout jimi kovovou tyčku a v tu chvíli máte všechny šperky hezky uloženy pohromadě.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]