Po přijetí sedmileté dívky do nemocnice byli lékaři zhrozeni tím, co viděli. Prosila je, ať ji neléčí

Fotografie: Pixabay

Příběh se špatným koncem se odehrál koncem prosince 2020 v mexické nemocnici Las Margaritas v městečku Pueble. Po nedávné hospitalizaci zde zemřela oběť domácího násilí a zneužívání, sedmiletá dívenka jménem Yatziri.

Když ji soused jejích rodičů v srpnu vzal k lékaři poté, co ji rodiče velmi surově zbili, úpěnlivě ho prosila, aby ji neléčil a raději ji nechal zemřít. Lékař se nedal uprosit a dívku nechal převést na jednotku intenzivní péče. Po dlouhých měsících ale přesto dívka svým zraněním podlehla.

Fotografie: Pixabay

Nelečte mě, chci zemřít

„Chci zemřít, nelečte mě. Nechci se vrátit ke svým rodičům, aby mě mohli dál bít,“ vzpomíná lékař na dívčina slova při jejich prvním setkání. Lékařská péče ale její život nezachránila a holčička zemřela na vícečetné selhání vnitřních orgánů. Podle lékařů stav dívky prozrazoval dlouhé roky týrání a zneužívání.

Poté, co byla Yatziri přijata do nemocnice, lékaři u ní diagnostikovali vnitřní krvácení, známky znásilnění, poraněné plíce a několik popálenin od cigaret na zádech a v oblasti hýždí, kde došlo v jejich důsledku i k poškození hýžďového svalu. Poškození byla natolik závažná, že jí lékaři museli transplantovat kožní štěpy, aby popáleniny zacelili.

Fotografie: Pixabay

Policie zatkla rodiče, po strýci se pátrá

Yatziri nebyla jediné dítě, které v poslední době v této rodině předčasně opustilo svět. Před rokem zemřela její tříletá sestra Mitzy. Oficiální verze příčiny jejího úmrtí byla náhodné zadušení ve spánku. Ve světle nových okolností však policie hodlá případ její smrti znovu otevřít a prošetřit, zda v něm nehrálo roli cizí zavinění.

V případě sedmileté Yatziri se totiž chování její rodiny ukázalo být více než brutální. Otec a strýc z otcovy strany dívku mnoho let opakovaně při různých příležitostech znásilňovali a už v minulosti byla nejméně třikrát převezena do nemocnice s rozsáhlými fyzickými zraněními. V dubnu Yaz, jak jí říkali, podstoupila operaci poškozených střev a o dva měsíce dříve jí lékaři ošetřovali pořezané nohy.

Fotografie: Getty Images

Už v září, po dívčině poslední hospitalizaci, policie zadržela dívčinu matku i otce a obvinila je z týrání dítěte. Mexičtí ochránci lidských práv však varují, že možná i dívčina matka mohla být v tomto případě obětí domácího násilí a nezasáhla z obavy o svůj vlastní život.

Yatzirin strýc, který ji opakovaně znásilňoval, policistům stále uniká. Ti se ale nechali slyšet, že toto násilí nezůstane nepotrestáno.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]