Semifinále pěvecké soutěže odkrylo dívčin talent v plné síle. Dívka uhranula diváky i porotu, v životě ještě nic podobného neslyšeli

Fotografie: Depositphotos

Málokdy je něčí talent tak jednoznačný, že bere dech všem, se kterými přijde do styku. Teprve desetiletá Rebeka je příkladem za všechny.

V sedmé sezónně populární pěvecké soutěže The Voice Kids se ve Francii do povědomí poroty i diváků dostala mladá dívka Rebeka. Již od začátku bylo jasné, že desetiletá začínající zpěvačka je rozený talent. Svým zpěvem zvedala opakovaně ze židle jak diváky, tak porotu. V hledišti pak opakovaně usedali její rodiče, kteří jí fandili ze všech svých sil.

Pro semifinále si vybrala těžkou píseň

V semifinále Rebeka trochu zariskovala, protože si vybrala velmi těžkou píseň“You raise me up“ od Joshe Grobana. Úvodní tóny se holčička rozhodla zahrát na housle, poté přistoupila k samotnému zpěvu. Pozoruhodné je, že na ní nebyla znát ani špetka trémy. Její rodiče byli o poznání napnutější a porota rovněž čekala, jak se Rebeka s písničkou popere. Ona samotná se skrze svůj zpěv snažila vyjádřit i emoce, které prožívala. Celé vystoupení proto bylo o to výjimečnější.

Nutno však podotknout, že Rebeka obstála na výbornou. Na konci jejího vystoupení jí ve stoje skandovaly davy fanoušků z řad diváků, ale také celá porota. Není proto divu, že dívka postoupila do finále, kde se o vítězství utkala s dalšími sedmi soupeři. Díky obrovské popularitě, které se u diváků těšila, postoupila mezi čtveřici nejlepších. (Tuto čtveřici volili právě diváci ze všech osmi postoupivších dětí.)

Finále soutěže ovládla s přehledem

Finálový večer soutěže nebyl standardní – jedna porotkyně, Jenifer, onemocněla covidem-19, proto se ho nemohla zúčastnit osobně. Na její místo tedy byla instalována televize, která přenášela živý obraz z jejího bytu, kde byla v karanténě. Poté, co byla jako vítězka soutěže označena Rebeka, strhla se vlna rozporuplných reakcí. Někteří se podivovali nad tím, jak mohla vyhrát nejmladší účastnice soutěže, byli však rychle a rázně usměrněni samotnou porotou.

Mladé soutěžící se tedy kromě fanoušků zastali sami porotci, kteří se shodovali na tom, že její hlas je jediný, který v nich zanechal hluboký dojem.

V již tak útlém věku disponuje Rebeka charakteristickým zabarvením hlasu, které jí může otevřít dveře k zářné hudební kariéře. Zdali svůj hlas a talent využije, ukáže jen čas. V současné chvíli to však vypadá, že se na francouzské hudební scéně zrodila nová hvězda, která bude jen stoupat.

Zdroj: Youtube / The Voice Kids France

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]