Babička si na internetu koupila použitou sedací soupravu. Jakmile si na ní doma sedla, okamžitě běžela na policii

Fotografie: Pixabay

Obchodování po internetu je velmi rozšířené a šetří nám mnoho času. Existuje ale také nejedno riziko, kdy můžeme nákupu nakonec litovat nebo i skončit na policii.

Babičku Shirley McNally pocházející z Anglie uchvátila pohovka, kterou našla na Facebooku k prodeji. Dlouho se nerozmýšlela a sedací soupravu objednala a zaplatila. Objednávat na internetu cokoliv, aniž bychom si to mohli pořádně prohlédnout z blízka, s sebou nese vždy určitá rizika. I přesto je tento druh nákupu stále běžnější a oblíbenější. Je to hlavně z důvodu ušetření času a širokého množství nabízeného zboží.

Fotografie: Pixabay

Obchodování po internetu

Bylo klidné odpoledne a Shirley trávila čas oblíbeným čtením různých novinek na sociálních sítích. Zaujala ji nabídka k prodeji pohovky, která se jí hned zalíbila, a tak se rozhodla, že ji okamžitě koupí. Kontaktovala tedy prodejce a ten jí nábytek doručil téměř okamžitě. Babička za pohovku zaplatila 180 liber a byla nadšená z dobré koupě.

Pár dnů po výborném nákupu přišel na návštěvu syn Shirley a když uviděl nový kus nábytku, doslova se zhrozil. Pohovka se mu zdála zastaralá, nemoderní a nevypadala ani pohodlně. Jako by byla dovezená z nějakého pečovatelského domu. Pro útulný domov jeho matky se absolutně nehodila, a přemluvil ji proto pro prodej. Shirley se sice snažila novou sedačku obhájit, ale nakonec uznala, že ač se jí nový nábytek velmi líbí, pro její obývací pokoj se nehodí.

Neuvěřitelný objev

Souhlasila proto s prodejem, vyrovnala se se zklamáním a nabídla pohovku k prodeji. Říkala si, že určitě najde hezké místo jinde. Proto začala sedačku připravovat na další převoz. Najednou si pod čalouněním všimla něčeho tvrdého. Myslela si, že narazila na nějaký šperk nebo peníze, které lidé často na podobných místech ukrývají, a hlavou jí bleskla myšlenka, jak by s případným pokladem měla naložit.

Fotografie: Pixabay

Ale to, co našla, nemělo s pokladem na první pohled nic společného. V ruce najednou držela obrovskou mačetu! Přesně takovou, jakou měl Rambo ve čtvrtém dílu slavného filmu. Shirley byla vyděšená, zmatená a netušila, co s takovou věcí udělat. Aby se jí rychle zbavila, běžela na policii, aby tento nález ohlásila. Kdo ví, zda se jednalo o podařenou repliku, nebo zatoulanou slavnou a jistě velmi cennou zbraň.

Zdroj: Mirror