Policista Patrik objevil v lese podivný stan. Uvnitř se nacházela pohřešovaná žena

Fotografie: Samra ashiq / Creative Commons / Attribution 2.0

Policisté při práci naráží na neobvyklé situace a denně pátrají po spoustě lidí. Tento strážce zákona však narazil na něco, co nebývá na denním pořádku.

Policie se řadí mezi záchranné složky integrovaného systému. Policisté denně nasazují své vlastní životy k ochraně života a zdraví všech lidí, kteří tuto pomoc potřebují. Každý den se při výkonu své služby dostávají do nebezpečných situací. Některé z nich musejí řešit pohotově dle určených postupů. Naráží však i na situace netradiční nebo takové, jež je zaskočí. Jedna taková nečekaná událost zkřížila cestu i policistovi Patrikovi, který na kraji lesa objevil záhadný stan.

Být policistou byl Patrikův sen

„Už jako malý chlapec jsem si hrál s kamarády na policisty a zloděje. Vždy jsme pobíhali po hřišti a simulovali různé situace. Naše představy se samozřejmě absolutně lišily od reality, jelikož jsme byli malí chlapci. Když jsme si rozdělovali role, pokaždé jsem se snažil být policistou, abych mohl kamarády chytat,“ vzpomíná Patrik na prvotní náznaky toho, že vždy chtěl být strážcem zákona.

Vše podřídil svému cíli

„Při studiu jsem se pokaždé snažil být mezi těmi nejlepšími. Mým cílem již od základní školy bylo dostat se přes střední školu až na policejní akademii. To se mi podařilo a vystudování policejní školy bylo prvním zásadním krokem k tomu, abych si splnil svůj dětský sen,“ popisuje muž cestu ke svému vysněnému povolání.

Patrik nastoupil do služby

„V první možné chvíli jsem se hlásil k výkonu služby. To se mi rovněž podařilo a začal jsem sloužit jako člen pěší hlídky. Narazil jsem zde na kolegu Ivana, který je mým kolegou dodnes. Při každodenních situacích jsme naráželi na tradiční situace, s nimiž se setkává každý policista. Jednoho dne jsme však museli zaskočit za jiné policisty, které odvolali k případu v jiném městě. Tento den jsem zažil něco, s čím jsem se ještě při výkonu služby nesetkal,“ vypráví policista o svých zkušenostech ve službě.

Ivan ráno slyšel zprávu v rádiu

„Na začátku dalšího služebního dne mi Ivan vyprávěl, že v rádiu slyšel zprávu o pohřešované ženě, která utekla ze svého domova. Tato žena se prý již dva týdny nevrátila domů. Naposledy byla viděna v lokalitě, již jsme měli přidělenou právě my dva. Tento den jsem měl při výkonu služby zvláštní pocit, jako by se mělo stát něco neočekávaného. Jak se po pár hodinách ukázalo, tento pocit byl správný. Na okraji lesa jsme spatřili podezřelý stan,“ popsal Patrik neobvyklou situaci.

Podivný stan v lese

„Rozhodli jsme se ke stanu přispěchat a otevřít ho. Uvnitř se nacházela pohřešovaná žena. Vysílačkou jsem oznámil, že jsme tuto ženu našli, a přivolal jsem záchrannou službu. Žena byla velmi hladová a dehydrovaná. Sama nám přiznala, že jedinou její potravou byla tráva z louky u lesa. Záchranáři přijeli brzy a ženu odvezli do nemocnice na vyšetření,“ řekl Patrik a pokračoval ve vyprávění.

Fotografie: Depositphotos

„Kolega i já jsme měli radost, že vše dobře dopadlo. Na tento případ asi jen tak nezapomeneme,“ líčí Patrik velice netradiční případ se šťastným koncem a dodává, že žena žila v lese z vlastní vůle. Podobné dobrodružství už si ale asi nevyzkouší, jelikož určitě nebylo dvakrát příjemné.

Zdroj: Policista – Patrik T.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]