Stát rozdává byty zadarmo. Stačí splnit jednoduché podmínky

byty panelák
Fotografie: Pixabay

Město Katovice opět nabízí byty k rekonstrukci, k dispozici je celkem 43 volných jednotek o různé velikosti. Nejmenší z nich má 20 metrů čtverečních, největší 70.

Abyste se ale mohli o tyto byty ucházet, je potřeba splnit některé podmínky. Celkově se jedná o 20. ročník programu „Byt k rekonstrukci“. Stav jednotek tomu odpovídá, všechny prostory vyžadují rozsáhlé zásahy. Akce však cílí na lidi, kteří si nemohou dovolit koupit byt na hypotéku či jiný druh úvěru. Z jakéhokoli volného místa, tedy i toho nejhoršího, se tím pádem dá udělat naprostá perla pro vlastní bydlení. Jak to bude celé konkrétně probíhat?

Desítky bytů pro nové nájemce

Předchozích 19 verzí tohoto programu našlo nové nájemce pro více než 500 bytových jednotek. A po 5 letech bydlení na takovém místě si můžete klidně pořídit vlastní. Apartmány jsou k dispozici hned v několika čtvrtích polských Katovic. V Śródmieście, např. na ulici 3. května, Korfantego, Mickiewicz, Mariacka, Mielęcki. V Szopienice-Burowiec na ulici Przelotowa, Jaro národů. Na Koszutce v Grażyńskiego, Sokolska a dalších.

Obec má na seznamu připraveno celkem 43 bytů s rozlohou od 20 do 70 metrů čtverečních. Nájemné za 1 metr se bude pohybovat v rozsahu 3,51–7,47 zlotých, tedy 18–40 Kč. Vše závisí na okolnostech, jako je konkrétní lokalita či standard samotného bytu. Budoucí nájemci po dobu rekonstrukce nebudou platit ani kauci, ani klasické nájemné. S možností získat takovou jednotku je ale spojeno několik podmínek, které musí každý potenciální zájemce splnit.

Žádné dluhy a další podmínky

V první řadě je to absence dluhu na nájmu a adekvátní měsíční příjem. Pro jednočlennou domácnost je to 2 382,66 – 6 353,76 zlotých (12 500 – 33 429 Kč), v případě vícečlenné rodiny pak 8 356 – 21 726 Kč. Kromě těchto základních faktorů přihlíží úředníci projektu i k bytové, zdravotní nebo rodinné situaci konkrétních žadatelů. Všechny byty byly k prohlídce k dispozici do 19. května tohoto roku po kontaktu správy jednotlivých obvodů.

pracovní nářadí

Vlastníma rukama si paní Věra postavila dům o velikosti 18 m². Exkluzivní fotografie prozrazují útulný interiér

Fotografie: Jan Polák / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Zájemci o pronájem následně podají žádost přímo na Magistrátu města Katovice, a to od 22. do 31. května 2023. Jak je vidět z fotek, prostory jsou opravdu v odpovídajícím stavu. Pro mnoho lidí je to však příležitost vytvořit si od základů bydlení podle vlastních představ. Navíc s tím, že během přetváření je nebudou zatěžovat klasické náklady. Je ale potřeba si pospíšit, uvádí Sandra Hajduk, mluvčí města.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*