Použité čajové sáčky nepatří do koše. Většina lidí netuší, že mají další užitečné využití

Fotografie: Pixabay

Jestli jste milovníci čaje, určitě máte velkou spotřebu čajových sáčků. Neměli byste je ale vyhazovat, protože existuje mnoho způsobů, jak je ještě znovu použít.

Spálili jste se od slunce nebo máte bradavice?

Sáček s černým čajem opláchněte pod studenou vodou a přidejte do oblasti, kterou máte popálenou od slunce. Čaj obsahuje taniny, což je látka, díky které se bolavá pokožka bude rychleji hojit. Použitý čajový pytlík využijete také na popáleniny od ohně. Stačí pytlík jen přiložit na popálené místo, nezapomeňte ho předtím navlhčit.

Fotografie: Pixabay

Zelený čaj zase využijete díky antioxidantům, které obsahuje. S jejich pomocí můžete odstranit bradavice. Chlazený sáček čaje přiložte na bradavici a vydržte asi 15 minut. Tento postup opakujte několik dní po sobě a uvidíte, že bradavice zmizí.

Fotografie: Freepik

Vypadá váš obličej po ránu otekle? I tady vám pomůže čajový pytlík. Stačí si je vložit pod oči, zbaví vás nepříjemných napuchlých kruhů pod očima. Jestli máte nádobí plné mastnoty, i tady pomohou sáčky od čaje. Stačí jich několik vložit do dřezu plného vody a pomůže vám to s odstraněním mastných skvrn.

Použité pytlíky od čaje se hodí také do těstovin

Věděli jste, že sáčky můžete použít také do těstoviny nebo rýže? Stačí je umístit do hrnce s vodou a přivést k varu. Na to se hodí jasmínový nebo heřmánkový čaj, kořeněné čaje s ovesnými vločkami nebo zelený čaj s těstovinami.

Fotografie: Freepik

Použité pytlíky skvěle osvěží vzduch a také vás zbaví nepříjemného zápachu. Jestli máte doma škůdce, i s nimi si poradí. Pro větší účinnost nakapejte na sáčky čaje mátový esenciální olej. Dopřát si můžete také antioxidační koupel, ideálním čajem bude heřmánkový.

Snadno s nimi odstraníte skvrny z oblečení. Čtyři čajové pytlíky dejte do litru vody a 20 minut vařte. Do čajové lázně ponořte ubrus nebo jiné látky a nechte, dokud skvrny nepustí.

Pomohou proti oteklým očím

Pytlíky od čaje nechte vychladnout a poté přiložte na unavené a oteklé oči. Uleví se vám hlavně po černém čaje, ale můžete použít také sáček po heřmánkovém. Hledáte výživu pro vlasy? Použité sáčky znovu převařte, nechte vychladnout a po umytí vlasů je přelijte čajem. Vlasy znovu vodou neoplachujte.

Čajové sáčky můžete skladovat v lednici, ale nemohou tam zůstat několik měsíců. Proto je využijte co nejdříve, možností je velké množství. Jestliže tedy sáčky podivně voní, vyhoďte je nejlépe na kompost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]