Prací prášek není jediným řešením k efektivnímu odstranění skvrn na oblečení

Běžné skvrny na oblečení může pomoci eliminovat klasický prací prášek. Co ale v případě, kdy se jedná o skvrnu výraznější, která je i po několika vypráních stále na svém místě? Nezoufejte. Oblečení není nutné vyhazovat, jelikož se společně podíváme na několik netradičních postupů, které i zažrané skvrny odstraní.

Prostředek na nádobí

Nejenom, že s ním budete umývat vaše talíře a hrnce. Také se s ním dají odstranit skvrny na vašem oblečení. A to velmi jednoduše. Ideální je mastnou skvrnu hned zakápnout saponátem. Pokud si jí nevšimnete, nezoufejte. Když ji objevíte, smíchejte trochu studené vody s přípravkem na nádobí a do roztoku namočte vaše oblečení asi na 15 minut. Potom ho stačí klasicky vyprat.

Amoniak

Tato chemická látka není v domácnostech až tak běžná, což je možná velká chyba. Dá se použít nejenom na úklid domácnosti, ale také ve chvíli, kdy vás trápí skvrny na oblečení. Vhodné je smíchat amoniak s trochou soli, popřípadě i naředit vodou a následně nanést na skvrnu. Potom nechte chvíli působit a následně klasicky vyperte.

Aspirin

Pokud vás bolí hlava, dáte si aspirin. Málokdo ale tuší, že tento známý prášek je vhodným pomocníkem i ve chvíli, kdy se objeví skvrny na oblečení. Použití je velmi jednoduché. Stačí vlažná voda a do ní vložit 4 tablety, které se nechají rozpustit. Následně do tohoto roztoku namočíte své oblečení na dobu asi 2 hodin. Potom ho klasicky vyperete a bude jako nové.

Mléko

Že skvrny jenom dělá, ale neodstraňuje je? I to je velký omyl. Mléko je na skvrny dobrým pomocníkem. Stačí jenom 1 litr mléka, ke kterému přidáte 2 lžíce citronové šťávy. Do tohoto roztoku následně namočíte své oblečení na dobu dvou hodin a potom vyperete. Budete zírat, jak je obyčejné mléko s trochou citronu účinné.

Holicí krém

Ano, i ten je dobrým pomocníkem na skvrny na oblečení. Když se daná skvrna objeví, tak ji jednoduše odstraníte tak, že na ní nanesete a rozetřete holicí krém. Necháte ho asi 20 – 30 minut působit a potom své oblečení vyperete. A bude po problémech.

Vlhčené ubrousky

Jednoduchý pomocník, jak zajistit první pomoc po ušpinění. Když se skvrna objeví, přiložte na ni vlhčený ubrousek, který nečistoty částečně vytáhne a také zamezí tomu, aby zaschly. Potom bude praní mnohem efektivnější.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]