Při rekonstrukci domu našel ve starých kamnech časovou kapsli. Vzkaz z roku 1969 všechny dojal

Fotografie: Pixabay

Pomáhal své sestře s rekonstrukcí domu, do kterého se chtěla nastěhovat. Při bourání kamen, narazil na vzkaz původních majitelů, kteří jej pečlivě uschovali pro budoucí majitele.

Deborah Phillips prodělala v nedávné době cévní mozkovou příhodu. Rozhodla se, že je na čase změnit svůj život a přestěhovat se blíže své rodině. Koupila si tedy starší dům v anglickém Birminghamu. S rekonstrukcí jí pomáhal mladší bratr, který učinil překvapivý objev. Při bourání kamen našel v plastovém obalu vzkaz od původních majitelů.

Stará kamna se mu bourat nechtělo

V době koupě byl dům již čtyři roky neobývaný a byla tam tedy spousta práce, aby se Deborah mohla nastěhovat. Scott Beaven, její mladší bratr jí s rekonstrukcí pomáhal. Když došlo na stará kamna z 80. let, moc se mu do jeho bourání nechtělo. Je totiž prý trošku sentimentální a bylo mu starých kamen líto. Poté, co kamna odstranil, našel záhadný balíček v dutině stěny. Obsah byl zabalen v plastovém obalu.

V balíčku našel staré noviny Birmingham Evening Mail z let 1969 a také černobílou fotografii předchozí majitelky domu Ethel Wrightové. Jaké však bylo jeho překvapení, když v druhém rohu kamen našel další balíček. Jeho obsah pak celou situaci ještě více osvětlil. V balíčku byl totiž ručně psaný dopis od Ethel Wrightové z roku 1988.

První vzkaz byl napsaný už v roce 1969

„Přišli jsme sem koncem května 1967, tehdy to bylo nově postavené a v těchto čtyřech zdech jsme našli spokojenost a bezpečí. Doufáme, že si dům a zahradu užijete jako my. Původní kamna byl postaven v roce 1969 a tento v srpnu 1988, ale předpokládám, že až dorazíte, budete chtít provést velké úpravy, takže pravděpodobně najdete tento vzkaz. Hodně štěstí, s pozdravem Ethel a Harold Wrightovi.“

Manželský pár tedy musel první vzkaz uložit do kamen v době, kdy se nastěhovali v roce 1969 a další vzkaz do druhé části umístili během rekonstrukce v roce 1988. Scott byl z nálezu nadšený. Sám je vášnivým hledačem starých pokladů a každou volnou chvíli tráví v přírodě s detektorem kovů. Tento starý poklad a přání šťastného života byl důležitý i pro Deborah, která chce v novém domě skutečně začít znovu a šťastně.

Scott celý nález pečlivě nafotil a podělil se s tímto objevem s lidmi na sociálních sítích. Už se jim podařilo spojit se se synem manželů Wrightových, kterému chtějí předat černobílou fotografii jeho maminky. Ten prý neměl tušení, že jeho rodiče takové vzkazy v domě zanechali. Závěrem Scott dodává: „Doufám, že tu Debbie najde štěstí, spokojenost a bezpečí, které v domě našli i předchozí majitelé.“

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*