Při správném praní oblečení člověk ušetří čas i mnoho starostí

Víte, jak správně prát? Možná si říkáte že ano, ale pravda je taková že celou řadu naších tipů rozhodně neznáte. Seznamte se s nimi. Na první pohled se může jednat jenom o drobnosti ale až dané věci vyzkoušíte tak zjistíte nakolik mohou váš život pozitivně ovlivnit. Že nevěříte? Přesvědčit se můžete sami.

Drobnosti patří do sklenice

Vyndáváte z kapes před praním drobnosti, které obvykle končí na umyvadle a potom se ztratí? Dejte si do koupelny sklenice a vše dávejte do ní. Jakmile budete danou věc hledat, najdete ji právě zde. Jednoduché a efektivní.

Svažte boty dohromady

Máte v plánu prát boty ale bojíte se hluku a poškození pračky? Pokud ano, tak je svažte dohromady. Nebudou po celém bubnu létat a hluk bude naprosto minimální. Pro ještě větší eliminaci k nim přidejte nějaké staré oblečení.

Perte naruby

Tip jak správně prát, který by měl znát každý. Oblečení, hlavně potom kalhoty je třeba prát naruby. Proč? Jelikož se neošoupe a tak ani nevybledne konkrétní barva. Navíc se na oblečení neobjeví ani stopy od pracího prášku.

Používejte kávu nebo čaj

Další tip jak správně prát se týká černého oblečení. Pokud chcete zachovat správný odstín a chcete eliminovat vyblednutí, tak přidejte do prášky trochu klasické vařené kávy nebo černého čaje. Černé oblečení si zachová svou barvu.

Obuv čistěte peroxidem

Pokud máte špinavou bílou obuv kterou potřebujete důkladně umýt, tak vám k tomu pomůže peroxid vodíku. Ten se běžně používá jako dezinfekce ale vy můžete vyzkoušet i tuto zajímavou formu jeho využití.

Přípravek na nádobí odstraní skvrny

Máte na oblečení skvrny a plánujete pořídit jejich odstraňovač? Není to nutné. Mezi tipy jak správně prát patří i doporučení přípravku na nádobí. Ten použijte místo klasického odstraňovače skvrn.

Povlečení jako vak na praní

Máte věci které je třeba prát ve vaku? Pokud ano, je možné využít klasické povlečení. Buď to na polštář nebo to na peřinu – podle velikosti vašich věcí. Následně se nemusíte bát ztrát ponožek. Pytel nezapomeňte důkladně zavázat, aby se neotevřel.

Kartáček použijte na čištění zipů

U vaší bundy, batohu, kabelky nebo čehokoliv jiného. I zip může být poměrně špinavý a nejlepší cesta k jeho vyčištění je spojena s použitím zubního kartáčku. Samozřejmě toho, který už nevyužíváte na zuby.

Perte s octem a vonným oleje

Chcete mít prádlo krásně voňavé a také krásně měkké? Vezměte houbičku, nalijte do ní 1 dcl octu a potom přidejte pár kapek esenciálního oleje. Houbičku vložte klasicky do pračky spolu s prádlem, Budete pozitivně překvapeni jaké zázraky dokáže udělat.

Na skvrny použijte běžné věci

Máte na oblečení skvrny od inkoustu? Pokud ano, můžete na ně použít běžné mléko. Na skvrny od čokolády zase velmi dobře platí běžný petrolej. Dále se nebojte zvolit citronovou šťávu tam, kde se objevují skvrny od potu.

Tam kde skvrny ještě nejsou zaschlé se vyplatí posypat místo běžnou kuchyňskou solí. Mezi další tipy jak správně prát patří i to, že bílý ocet si dobře poradí se skvrnami od krve. V případě ušpinění od oleje zase může pomoci běžný škrob.