Důchodkyně s 65 miliony Kč se rozhodla vše odkázat domácím mazlíčkům. Děti ji zanedbávaly

Fotografie: Depositphotos

Zklamání z chování své rodiny přetavila do rozhodného činu. Peníze, které měly zdědit její děti, teď poputují na zaopatření jejích milovaných koček a psů.

Velké překvapení čeká příbuzné této důchodkyně z čínské Šanghaje. Jak uvedl BusinessInsider, její majetek v hodnotě 65 milionů korun nezdědí její rodina. Závěť, kterou před několika lety sepsala, teď pod tlakem okolností změnila. Nelíbilo se jí chování dětí a ostatních příbuzných. Příliš se o ni nezajímali a nestarali se o ni ani v době, kdy byla nemocná.

Děti se nestaraly, ani když to potřebovala

Paní Liu, která žije v čínské Šanghaji, se odhodlala ke kontroverznímu kroku. Hodnota jejího majetku je přibližně 65 milionů korun. V závěti, kterou uzavřela již před mnoha lety, měly být příjemci tohoto jmění její tři děti. Teď však své rozhodnutí přehodnotila. Ve stáří zůstala sama a se svými dětmi měla jen sporadický kontakt. Nelíbilo se jí, že ji téměř nenavštěvovaly a nestaraly se, ani když byla nemocná a jejich pomoc opravdu potřebovala.

Najala si proto právníka a rozhodla se, že peníze si více zaslouží její domácí mazlíčci, kteří jí v její samotě dělají společnosti. Jak upozornil úředník Chen Kaie z Will Registration Center v Pekingu, v Číně není přípustné, aby bylo příjemcem dědictví zvíře. Paní Liu tak doporučili, aby si vyhledala důvěryhodnou osobu, jež podle závěti zajistí jejím mazlíčkům i jejich potomkům veškerou péči.

Závěť může kdykoliv změnit

Nakonec to bude místní veterinární klinika, která po její smrti dostane do správy veškerý její majetek. „Řekli jsme paní Liu, že pokud její děti změní svůj postoj k ní, může vždy znovu změnit svou vůli,“ citoval pekingského úředníka deník SouthChinaMorningPost. Tento případ zaujal i diskutující na sociálních sítích, kteří se zklamanou důchodkyní soucítili.

žena se psem
Fotografie: Freepik

Žena otrávila svého partnera kvůli dědictví. Ukázalo se však, že vše byl jen pouhý podvod

„Jak zklamaná a zlomená musela být, když se rozhodla, že svým dětem nic nenechá,“ zněl jeden z komentářů. Paní Liu však není jediná, která se rozhodla zaopatřit zvířata po své smrti. Nejbohatším psem na světě je německý ovčák Gunther III., jemuž odkázala jeho majitelka neuvěřitelných 1,5 miliardy korun. Na SvětěKreativity jsme psali o podobném příběhu, kdy příbuzní milionáře dostali tvrdou životní lekci.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]