Připravte si oblíbený zeleninový salát s kuřecím masem. Zvládne jej každý

Tento zeleninový salát může být lehkou večeří i hlavním chodem. Na zeleninovém salátu s kuřecím masem a bagetkou si pochutnají děti i váš manžel.

Pro někoho je salát pouhou praktickou přílohou k masu. Mnohem častější a čím dál oblíbenější jsou v posledních letech zeleninové saláty jako hlavní pokrm. Stačí do nich přidat trochu masa, oblíbenou zálivku nebo dip a dosáhnete skvěte vyváženého pokrmu, který vás zasytí a nebudete se po něm cítit těžce. Přinášíme vám recept na oblíbenou variantu zeleninového salátu s kuřecím masem, který si často připravujeme k večeři nebo ke svačině.

Co budete k přípravě salátu potřebovat

Potřebujete pouze kuřecí řízek, pár kousků zeleniny a polovinu plechovky kukuřice. Bílkoviny, nasycené tuky a hodně vlákniny! Tento salát děláme i v zimě, kdy papriky nejsou levné. Dobré je, že vám postačí pouze jedna. Mimochodem, můžete klidně použít polovinu papriky dvou různých barev. Ne nadarmo se salátu říká „kaleidoskop“! K přípravě budete potřebovat následující suroviny:

Fotografie: Freepik
  • Sladká paprika – 1 kus
  • Salátová okurka – 1 kus
  • Kuřecí filé – 250 g
  • Pórek – 25 g
  • Kukuřice v plechovce – 180 g
  • Sůl podle chuti
  • Černý pepř (mletý) podle chuti
  • Majonéza podle chuti, případně bílý jogurt (odlehčená verze)

Jak pokrm připravíte

Kuřecí maso důkladně omyjte a uvařte v osolené vodě do úplného uvaření. Nechte vychladnout. Rychlejší způsob přípravy je, že maso můžete také osmahnout na pánvi na troše oleje. Jakmile je maso hotové, nakrájejte jej na drobné kostky.

Během vaření masa si nakrájejte zeleninu. Papriku a okurku nakrájejte na velké kostky, cibuli nakrájejte na drobnější kousky nebo na kolečka, jak jste zvyklí a co vám více chutná. V míse smíchejte kuřecí maso a zeleninu, včetně cibule. Do směsi přidejte polovinu plechovky sterilované kukuřice, ale dávejte pozor, abyste do salátu nevylili i zbytečnou tekutinu z konzervy.

Přidejte majonézu a podle chuti osolte a opepřete. Salát promíchejte a podávejte. I když držíte dietu, tento recept vám bude vyhovovat. Stačí smíchat několik lžic jogurtu se solí, bylinkami a kořením. Salát podávejte jako vydatnou přílohu nebo jako samostatné jídlo. Pro větší strávníky můžete k salátu podávat bagetku. Doufáme, že vám salát bude chutnat stejně, jako nám v redakci.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]