Nejchutnější zeleninový salát dle starého receptu po mé tetě: Dělám ho téměř pořád. Miluje ho celá rodina

chutný salát

Hodně lidí má problém s tím, že konzumuje velmi málo zeleniny. Díky tomuto naprosto skvělému salátu už takové problémy nikdy mít nebudete a zeleninu si zamilujete.

Zelenina by měla jednoznačně patřit každý den mezi konzumované potraviny. Některým lidem však moc nechutná nebo nevědí co z ní připravit. Kvůli tomu tito lidé zeleniny moc nejí a někdy jí vynechávají úplně. Přitom se díky ní dá připravit spousta skvělých pokrmů. Jedním z nich by mohl být i tento skvělý salát, který máte rychle hotový.

Co budete potřebovat

  • 3 vejce
  • 2 rajčata
  • 100 g tvrdého sýra
  • 180 g konzervované kukuřice
  • stroužek česneku
  • 1 polévkovou lžíci zakysané smetany
  • 1 polévkovou lžíci majonézy

Začněte s vejci

Vezměte si nějaký menší hrnec, dejte do něj vodu a následně v něm uvařte vejce natvrdo. Ty poté dejte ihned do studené vody, aby se vám lépe loupala skořápka. Jakmile je budete mít oloupaná, tak je nakrájejte na kostičky do dostatečně veliké mísy. Následně k nim přidejte konzervovanou kukuřici.

Salát

Poté přidejte rajčata

Rajčata si důkladně umyjte a nakrájejte je na malé kostičky. Následně je přidejte do salátové mísy, kde už máte vejce a kukuřici. Ke všem ingrediencím ještě prolisujte stroužek česneku a vše můžete lehce promíchat. Salát už vám zbývá jen dochutit a máte téměř hotovo. Pokud chcete, můžete přidat trochu soli a pepře, ale není to potřeba.

Salát z krabích tyčinek

Kamarádka ze Slovenska mě naučila recept na lahodný salát, který si její rodina předává po generace

Salát

Celý salát dokončete

Do mísy s ingrediencemi přidejte zakysanou smetanu a majonézu. Vše poté společně velice důkladně promíchejte, aby se vám spojily veškeré chutě dohromady. V tuto chvíli máte tento skvělý salát hotový a můžete si ho užít kdykoliv budete chtít. Jeho příprava zabere pár minut a vy díky tomu do sebe dostanete potřebnou zeleninu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]