Sousedka se podělila o recept na lahodný smetanový moučník ze 3 ingrediencí. Během pár dní se stal hitem

Lahodné chuti smetanových dezertů odolá jen málokdo. K přípravě této dobroty vám postačí pouze 3 jednoduché ingredience.    

Pokud jste také typ člověka, který si po vydatném obědě s radostí pochutná na dobrém dezertu, rozhodně byste měli zbystřit. Tato smetanová dobrota totiž nejenže skvěle chutná a vypadá, ale budete k ní potřebovat pouze 3 jednoduché ingredience, která pravděpodobně máte již ve své kuchyni. Příprava je navíc zcela jednoduchá, takže si s ní poradí každý začínající kuchař či kuchařka. Vrhněte se do toho!

Lahodný smetanový dezert

Ano, skutečně je možné připravit si chutný dezert pomocí 3 jednoduchých ingrediencí. Jediné, co kromě nich budete potřebovat je chvilka vašeho drahocenného času a větší forma (nejlépe skleněná, ovšem výběr záleží pouze na vás). Výsledkem však bude neskutečně lahodná dobrota, která se vám bude zcela rozplývat na jazyku. Kromě toho jí bude díky tomuto receptu dost pro celou rodinu, takže se nemusíte obávat, že by na někoho nezbylo. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 2 sáčky želé s vaší oblíbenou příchutí (ananas, jahoda, citron, kiwi apod.)
  • 600 gramů zakysané smetany 20-25% (čím tučnější, tím lepší)
  • kokosové vločky

Postup pro přípravu:

  • Nejprve si připravte želatinový základ. S tím vám pomůže návod na obalu, nebo sáček s práškem jednoduše rozpusťte v horké vodě o požadovaném objemu a 2 minuty jej míchejte v mixéru.

  • Jakmile bude želé hotové, přidejte k němu zakysanou smetanu – čím tučnější smetanu použijete, tím chutnější dezert bude.

  • Obě ingredience poté opět vyšlehejte pomocí mixéru, a to minimálně další 1-2 minuty.
  • Hotovou směs nalijte do vámi zvolené formy a nechte ji minimálně 3 hodiny chladit v ledničce.
  • Hotový dezert nakonec posypte kokosovými vločkami a můžete jej rovnou podávat.

  • Dobrou chuť!

Pokud nejste příznivcem kokosových vloček, můžete namísto nich použít například sušené či čerstvé ovoce, nasekané ořechy nebo jiné drobení, které se k tomuto dezertu hodí. Dejte si však pozor, aby kombinace zvolených příchutí do sebe zapadala. V tomto případě jsme použili želé s ananasovou příchutí a výsledek spolu s kokosovými vločkami chutná naprosto fantasticky.