Když tělo volá o pomoc. Toto jsou nejčastější příznaky, které poukazují na slabší imunitní systém

Fotografie: Depositphotos

Někdy se může stát, že náš imunitní systém zeslábne. Když už se něco takového stane, tělo vydává varovné signály, aby nás na to upozornilo, říká lékařka Shilpa Amin.

Když máte oslabený imunitní systém, stává se vaše tělo zranitelnějším vůči patogenům a nemocem. Imunita je nezbytná pro ochranu vašeho těla před nemocemi a infekcemi. Ty když se objeví, může naše tělo vytvořit protilátky, které spustí imunitní odpověď. Abychom zachovali to druhé, je důležité naslouchat zprávám, které naše tělo vysílá. A proto musíme těmto signálům naslouchat.

Co je to imunitní nedostatečnost

Je to vlastně deficit, který zahrnuje oslabení obranyschopnosti těla proti virové infekci nebo jiné nemoci. V takovém případě jsou obranné mechanismy proti bakteriím, plísním nebo virům méně aktivní. Může se stát, že oslabení imunitních buněk je zděděno, ale většinou bývá spojeno s jinými různými chorobami, jako je například poslední fáze HIV.

Fotografie: Unsplash

Jaká je nejčastější forma imunitní nedostatečnosti

Důvod vzniku nejčastější imunitní nedostatečnosti jsou hlavně nízké hladiny protilátek. To činí tělo zranitelnější vůči infekcím. Většinou se objevuje ve věku 20 – 30 let, ale v současné době jsou její počátky nedefinovány a příznaky se objevují až v pozdějším věku. Tyto příznaky jsou charakterizovány infekcemi uší, nosu, plic a průdušek. K léčbě naštěstí existuje účinný a přírodní nápoj.

Příznaky oslabeného imunitního systému

Existuje několik příznaků, na které je důležité reagovat. Ty nejběžnější jsou:

  • Opakující se infekce, které bývají závažnější než obvykle
  • Neustálá únava
  • Stres a nedostatek spánku
  • Obtížně se vám hojí rány
  • Chronický průjem
  • U dětí se zastaví růst
Fotografie: Unsplash

Jak reagovat na oslabení imunitního systému

Pokud u vás zpozorujete jeden nebo více těchto příznaků, lékař vás bude muset objednat na několik testů, aby zjistil, proč máte oslabený imunitní systém. Mezi ty nejčastější testy patří kompletní biologické hodnocení, vyšetření jater nebo dokonce screening HIV. Pro zlepšení výkonnosti imunitního systému je důležitá dieta.

Zdroj: MedicalNewsToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]