Proč na muže prsa působí jako magnet? Tato otázka je daleko složitější, než si většina lidí myslí

Fotografie: Freepik

Asi každého muže magneticky přitahují ňadra a za hlubokým výstřihem se otočí snad každý. Proč ale všechny příslušníky pánského pohlaví prsa tolik vábí? Důvody tohoto faktu nespočívají tolik ve smyslnosti této okouzlující části těla žen, ale skutečná příčina je někde jinde.

Výstřih jako výhoda ve svádění

Ať už jde o umělá prsa, hluboký výstřih nebo push-up podprsenku, muži jsou vždy nadšeni, když mají možnost se na hezká prsa podívat. Nezáleží tolik na velikosti nebo tvaru, ale takřka každý výstřih je pro ně zajímavý a lákavý. Po celá staletí byla v malířství a sochařství oslavována velká prsa jako symbol plodnosti. Mít krásná a plná prsa tak bylo vždy zárukou dostatku nápadníků a mužského obdivu.

Fotografie: Freepik

Je tedy jasné, že objemná prsa jsou pro muže eroticky přitažlivá. Tato touha má svůj původ už v batolecím věku. Tato část těla je totiž úzce spojena s mateřskou stránkou ženy a má velký vliv na mužský reprodukční instinkt. Od prvních dnů dítě hledá matčin prsa zcela reflexivně, a to zůstává v našem podvědomí i daleko později, kdy se z malého dítěte stane dospělý muž.

Prsa jsou navíc ve většina kultur vnímána jako intimní část ženského těla, která je běžně zahalená, a to u mužů ještě zvyšuje touhu toto „zakázané ovoce“ objevit.

Ňadra jako symbol ženskosti

Zejména v období renesance byla velká prsa vnímána jako symbol spojený s prosperitou a plodností. Malý a nevýrazný hrudník byl významnou vadou na kráse, a také z toho důvodu se ženy svazovaly do úzkých korzetů, které jim hrudník zvětšily a pas dostatečně kontrastně zúžily.

Fotografie: Freepik

I dnes stále trvá přesvědčení o tom, že mužům se libí velká prsa. Byznys plastických chirurgů z velké části spočívá v tzv. augmentaci prsou, tedy jejich zvětšení. Stejně tak jsou populární různé push-up podprsenky nebo zvětšovací košíčky.

Roli hraje i reklama

I reklama podporuje kult velkých prsou. Většina sex bomb minulých desítek let měla velká prsa, a i dnes tento trend přetrvává. Reklama navíc vždy zdůrazňuje ženské tělo v jeho sexualizované podobě, kdy vždy vynikají právě tyto typické přednosti. Podobně se kult velkého poprsí objevuje i v popkultuře. Je velmi vzácné, aby roli nějaké femme fatale hrála ve filmu plochá herečka bez křivek.

Jak získat lichotivější hrudník

Pokud i vás trápí malé poprsí, není hned nutné spěchat na operaci. Může vám pomoci spodní prádlo s vhodným tvarem nebo vycpávkami. Pus- up podprsenky jsou ideálním spodním prádlem ke zvětšení velikosti prsou.

Fotografie: Freepik

Divy udělá třeba také vhodně zvolený hlubší výstřih, který přiláká pozornost. Ke zvýraznění křivek prospěje také vhodně zvolené oblečení. Skvělé jsou třeba otevřené košile a dojem větších prsou dodávají i roláky. V závislosti na typu vaší postavy můžete zkusit pracovat i se správně uvázaným šátkem nebo si páskem pomoci ke zvýraznění pasu.

Zdroj: VeryWellMind

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]