Proč se vrátit k pískování obrázků?

Už jste někdy slyšeli o hračce zvané pískování obrázků, nebo také vysypávání obrázkových předloh pískem? Není divu! Nejedná se o žádnou novinku, jde o legendární hru, která se opět těší oblibě. Pořídit se dá za účelem skupinové aktivity, například na narozeninovou oslavu, anebo si z našeho článku můžete vzít nápad na vánoční dárek.

Oblíbené a praktické

Pískování obrázků si oblíbili lidé po celém světě. Zaprvé jde o hračku vhodnou pro děti, protože z pohledu dětského vývoje vysypávání obrázků pískem rozvíjí kreativitu a představivost, která je i přes dnešní moderní technologie velmi důležitá. Pokud se dítě už od mala bude učit zdolávat podobné mentální úlohy, bude úspěšnější v řešení problémů a situací všeho druhu. A zadruhé je hračka vhodná pro zlepšení tvořivosti a zručnosti.

Jak to funguje?

Co je potřeba říci na začátek – nezáleží na tom, kdo obrázek tvoří. Dospělý i dítě se dočká úspěchu, každý kousek je originální a záleží jen na jeho tvůrci, jak bude vypadat. To, jak se vlastně zrodí obrázek z písku, popsala Jana Žučková, manažerka dovozce kreativních hraček Lowlands. Princip je jednoduchý. Šablony, tedy předlohy pro pískování obrázků, se vytváření metodou vysekávání. Vysekávají se postavičky, zvířátka a další předměty. Vysekané vrstvy se potom odstraňují a vyplňují se dekorativním pískem, zpravidla barevným. Sehnat se dají postavičky z Ledového království, Mickey Mouse, Ariela, nebo také mořská víla Ariela. Výsledek může sloužit jako dekorace na zeď.

Klíčový je rozvoj osobnosti

Jak již bylo řečeno, hračka podporuje kreativní tvoření i zručnost. Obě tyto sféry se v poslední době opomíjí, protože vše nahradí počítače, chytré telefony či tablety, které nabízejí pasivní zábavu. Mnoho rodičů takovou zábavu pro své děti vítá, není totiž potřeba dítě hlídat, kontrolovat když se dívá na videa nebo hraje jednoduché hry. Pamatujte však, že čas, který věnujete dítěti kreativními hrami, rozvíjí jeho osobnost. Je důležité provádět společné aktivity – kreslit, vyrábět atp. Později se vaše práce odrazí na přemýšlení a smysluplném vyjadřování.

Obrázek: pixabay

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]