Profesionální uklízečka radí, jak jednoduše a efektivně zvládnout úklid celého bytu či domu

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Čas od času je nutné provést v bytě, či domě i úklid. Ten obvykle nebývá mezi lidmi oblíbený, je však součástí našich životů. Díky němu udržujeme svůj domov v čistotě a zabraňujeme nejrůznějším škodlivým mikroorganismům, aby se rozšiřovaly. Pro lidské zdraví je tedy uklízení nezbytné. A abyste si tento proces co nejvíce usnadnili, můžete se inspirovat těmito vychytávkami.

Úklid nemusí být zdaleka stresující, když budete vědět, jak si jej co nejvíce usnadnit.

Očista toalety v několika krocích: toaletu spláchněte a poté do odtoku vody v míse aplikujte obyčejný ocet. Následně odtokové místo zalepte páskou, spláchněte a nechte působit přes noc. Záhy uvidíte velký rozdíl. Ocet toaletu vybělí a bude zářivě čistá.

Očista koštěte na zametání: koště může po několika použitích obsahovat mnoho bakterií a nečistot. Proto je nutné ho občas i omýt. To lze udělat následujícími způsoby. Ten první spočívá v tom, že koště vysajete vysavačem a poté otřete dezinfekčními ubrousky. Ten druhý je rovněž velmi účinný. Koště postavte do kýble s teplou vodou a saponátem, nechte působit, poté omyjte čistou vodou a nechte vyschnout.

Fotografie: Pixabay

Očista umyvadla v koupelně: na houbičku nasypte trochu jedlé sody a naneste ji rovnoměrně na povrch umyvadla. Sodu poté potřete ještě peroxidem vodíku a nechte působit asi 20 minut. Nakonec spláchněte teplou vodou a umyvadlo bude zářit jako nové.

Praní zažloutlých polštářů: jednoduše jej zvládnete tak, že polštáře vložíte do pračky (počet volte dle kapacity bubnu) a do zásuvky přilijete k pracímu prášku bělidlo. Nastavíte prací program na vysoký stupeň a v poslední fázi polštáře vysušíte v sušičce dle doporučení na štítku.

Fotografie: Pixabay

Jedlá soda jako všestranný pomocník

V téměř každé domácnosti je k dispozici obyčejná jedlá soda. Ta je nejen skvělým pomocníkem při kypření těsta, nebo při trávicích potížích. Díky ní zvládnete úklid bytu s ještě větším přehledem. Vyčistit s její pomocí můžete například povrch spirály z elektrického grilu.

Z jedlé sody a teplé vody si vytvořte pastu, kterou naneste na ní naneste. Nechte působit 20 minut, poté spirálu jen opláchněte čistou vodou a osušte. Vlastníte snad elektrický sporák se sklokeramickou deskou a potřebujete vyčistit uplívající nečistoty? V tomto ohledu rovněž pomůže jedlá soda.

Fotografie: Pixabay

Povrch sporáku posypte jedlou sodou, rovnoměrně ji rozprostřete a položte na ni mokrou utěrku napuštěnou čistícím prostředkem na nádobí. Nechte působit dvacet minut a poté sporák setřete. Skvěle jedlá soda vyčistí i textilní pohovky. Postup je následující: sedačku přetřete mokrým kartáčem, posypte rovnoměrně jedlou sodou, nechte působit dvacet minut a nakonec vysajte. Podobný způsob je možné aplikovat i na znečištěné koberce. Budou zářit čistotou, jako kdybyste je čistili chemickými přípravky.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]