Co jste na obrázku viděli jako první? Vaše odpověď ukáže, jak se právě cítíte a jaké v sobě skrýváte emoce i pocity

Fotografie: Pixabay

Psychologické testy bývají oblíbenou zábavou ve volném čase. Dokážou o nás prozradit to, co jsme třeba doposud netušili. Některé jsou založené na pozorování obrazců, v jiných se odpovídá na otázky.

U psychologických testů, kde se vychází z obrázku, je důležité, co prvního na nich vidíte. Většinou se totiž jedná o složeniny z různých předmětů, které vytvářejí optickou iluzi. Může se totiž zdát, že je na nich zpodobněna třeba lidská tvář, ale ve skutečnosti při bližším prozkoumání zjistíte, že je stvořena z několika částí. Takový je i následující test, u kterého rozhoduje, co vás hned napoprvé nejvíce zaujme.

Jak s psychologickým testem pracovat

Připravili jsme pro vás náhledový obrázek a vaším úkolem je letmo se na něho podívat a zjistit, co vám jako první trklo do očí. Nedívejte se na obrázek příliš dlouho, protože pak se ztrácí kouzlo tohoto psychologického testu.

Ženská tvář

Jestliže jste jako první uviděli tvář ženy, prozrazuje to o vás, že jste osobou s laskavým srdcem. Rádi děláte druhým radost a vaším cílem je proměnit svět v lepší místo k žití. Nemilujete změny ve svém životě, vážíte si stability. Umíte se přizpůsobit jakékoliv situaci. Tvrdě pracujete, abyste v oboru, kterým se zabýváte, vynikli. Je třeba se ale naučit také odpočívat, aby se vám nestalo, že selžete v tom nejméně vhodném okamžiku. Jste sice klidná povaha, ale dokážete i vybouchnout. Ženskou tvář vidí obvykle 45 procent lidí.

Dva koně

Až 40 procent čtenářů zaujmou na první pohled na obrázku dva koně. Jsou symbolem partnerského vztahu, o který možná ne zrovna správně pečujete. I malé věci dokážou divy a udržují lásku na živu, nezapomeňte na to. Jinak je vás možné považovat za osoby, které si velice váží své rodiny a blízkých.

Ptáci

Kdo si všiml jako prvního ptáků, je velmi pozornou osobou, které neuniknou žádné detaily. Neplatí to jen pro tento náš obrázek, ale obecně pro celý váš život. Vás málokdo podvede, protože ho hned odhalíte. Neumíte ale využívat všechny příležitosti, takže často stojíte opodál. Možná ala ani nechcete být vždy vítězem. Kdy potřebujete, cestu na vrchol si najdete.