Rady a tipy, jak využít kondicionér jinak, než jen na vlasy

Pokud máte rádi multifunkční věci, pak vás potěšíme. Protože nejen ústní voda se dá použít jinak, než k výplachu úst. O ústní vodě je známo, že skvěle leští sklo, odstraní zápach z odpadkového koše, zklidní bodnutí hmyzem a mnoho dalších způsobů využití. Stejně tak kondicionér na vlasy, lze využít i jinak. Přinášíme vám několik nápadů, které zajisté uvítáte.

Odstraní make-up

Došel vám oblíbený odličovač a dávat sprchový gel na obličej se vám zrovna nechce? Proč byste to také dělala, když je možné odlíčit se prostřednictvím kondicionéru. Na vatový polštářek naneste kondicionér a odličte se. Nejenže skvěle odstraní make-up, ale i zvláční pokožku.

Kondicionér na holení

Zkuste namísto pěny na holení či sprchového gelu nanést na pokožku kondicionér a oholit se, tak jak jste zvyklá. Zabráníte tak podrážděné pokožce a následným pupínkům. Pokožka zůstane po oholení jemná, hladká a provoněná.

Bezbolestné odstranění náplasti

Ať už máte náplast vy nebo vaše děti, mnohdy nejde o nic příjemného, když dojde na jejich sundávání. Natřete náplast kondicionérem, nechte chvíli působit, případně ještě zopakujte a náplast odlepte. Půjde to jako po másle.

Utřete prach z rostlin

Nejen lidem se osvědčilo používání kondicionéru. Naneste malé množství kondicionéru na hadřík a jemně utřete prach z rostlin. Jejich listy se budou lesknout a prach se nebude tak usazovat. Navíc si tímto provoníte domácnost.

Praní kosmetických štětců

Kondicionér nezjemňuje pouze reálné (živé) vlasy, ale i ty syntetické. Štětce nejdříve vyperte ve vlasovém šampónu a poté přidejte do vodní lázně kondicionér a nechte je chvíli namočené.

Praní jemného prádla

Jemné prádlo, jako jsou kalhotky, podprsenky, hedvábné blůzky či šaty si vyžadují šetrné zacházení. Vyperte toto prádlo ve vodě smíchané s kondicionérem. Budete k prádlu nanejvýš šetrné, prádlo zjemní a hezky se provoní.

Obrázek: pixabay.com