Po ochutnání těchto domácích Raffaello kuliček si už nikdy nekoupíte ty z obchodu: Potřebujete jen 3 ingredience a 10 minut času

raffaello kuličky

Raffaello kuličky jsou v prodeji již několik let. Patříte-li mezi ty, kteří si je rádi dopřávají, zkuste si je udělat i doma, abyste pro ně už nemuseli do obchodu.

Téměř každému člověku se v životě stane, že si oblíbí nějaký pokrm a klidně si jej dopřeje i ve větším množství. Mnoho lidí miluje sladké a mezi nejoblíbenější cukrovinky patří také Raffaello kuličky. Nejčastěji si je lidé kupují v obchodě, ale protože jejich cena neustále roste, je dobré hledat řešení, jak za ně tolik neutrácet. Řešením tohoto problému může být i tento jednoduchý recept, díky kterému si Raffaello kuličky uděláte jednoduše doma.

Suroviny, které budete potřebovat

Poté, co si přečtete, které všechny suroviny budete potřebovat, se nejspíše budete divit. Na domácí Raffaello kuličky totiž potřebujete pouze 3 suroviny a jen 10 minut času. Připravte si tedy tyto ingredience:

  • 3 sklenice strouhaného kokosu
  • 1 plechovka kondenzovaného mléka
  • 40 g mandlí

Příprava Raffaello kuliček nezabere mnoho času

Pokud byste se báli, že při přípravě tohoto receptu strávíte v kuchyni hodně času, tak je tomu právě naopak. Tyto kuličky jsou hotové do 10 minut, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří se nemohou dočkat jejich ochutnání. Jakmile si nachystáte pouhé 3 suroviny na výrobu této skvělé sladkosti, můžete se pustit do práce a případně říct i dalším členům rodiny, aby se všichni zapojili do práce.

miska s kokosem

V prvním kroku si vezměte místu, do které dáte dva a půl hrnku strouhaného kokosu. Poté do této mísy přilijte ke kokosu i kondenzované mléko a k ruce si vezměte stěrku, kterou vše důkladně promícháte. Až budete mít promícháno, můžete mísu přikrýt čistou kuchyňskou utěrkou a nechte kokos v kondenzovaném mléku dalších 10 minut. Díky tomu bude mít kokos čas na to, aby nasákl kondenzovaným mlékem.

neloupané mandle

Urychlete si loupání mandlí

Na financích ušetříte určitě i tak, když si místo loupaných mandlí koupíte ty neloupané a pouze uděláte trik, aby šly mandle lépe loupat. Dejte si tedy všechny oříšky do hrnce a zalijte je 1 nebo 2 hrnky vody. Poté dejte hrnec na plotnu a pomalu obsah přiveďte k varu. Jakmile se začne voda s mandlemi vařit, povařte vše ještě dalších 5 minut při vysoké teplotě.

oloupané mandle

Trik, jak oloupat mandle jednoduše

Možná jste o tomto triku již slyšeli a možná, že je to pro vás novinka, ale v obchodě si můžete s klidem koupit neloupané mandle a doma je poté jednoduše sami oloupete. Před tím je ale potřeba mandle povařit ve vodě na pouhých 5 minut a následně je scedit přes sítko. Nakonec mandle omyjte pod studenou vodou a hned poté se můžete pustit do jejich loupání. Nezapomeňte je také osušit papírovými utěrkami.

obalování raffaello kuliček

Začněte tvořit Raffaello kuličky

Protože už máte všechny suroviny připravené na to, abyste mohli vytvořit Raffaello kuličky, tak si vezměte opět mísu s kondenzovaným mlékem a kokosem. Z této směsi odebírejte vždy lžičku kokosu s mlékem a odebranou část stiskněte tak, aby byla plochá. Na tuto placičku položte 1 mandli a poté mandli obalte, aby se schovala uvnitř Raffaello kuličky.

rozpůlená raffaello kulička

Do talíře si nasypte další strouhaný kokos a poté v něm každou vytvořenou kuličku obalte. Nezapomeňte na to, že je potřeba kuličky skladovat v chladu. Nejlépe jim bude, pokud je umístíte v uzavíratelné krabičce venku, když zrovna nemrzne a nesmí na ně svítit sluníčko. Pokud je nemáte venku kam umístit, využijte jednoduše lednici, kde mohou být Raffaello kuličky také.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*