Recept na banánový tropický tvarohový koláč: Středně sladký a šíleně jemný. Když jsem ho vyzkoušela u kamarádky, musela jsem ho ještě tentýž den připravit taky

Fotografie: Unsplash / Edit

Nepečený osvěžující banánový cheesecake je skvělým dezertem, který se hodí pro běžné příležitosti i na každý sváteční stůl.

Když se o víkendu sejde celá rodina doma, je nezbytně nutné je potěšit nějakou pochoutkou. A pokud se chcete vyšvihnout s něčím novým a neotřelým a běžné koláče vás již nudí, přijde vhod recept na nepečený banánový tvarohový dort. K přípravě banánového cheesecake ani nepotřebujete přidávat cukr. Banány jsou samy o sobě dost sladké i kalorické a snadno nahradí pudink a křehké těsto. To je pravděpodobně důvod, proč je mnoho cukrářů nerado používá do svých pokrmů.

Připravte své návštěvě netradiční dezert

Tento tropický banánový cheesecake s želé je klasický ovocný koláč, který si můžete dopřát nejen jako letní pochoutku, která je založena na jednoduchých a cenově dostupných produktech. Vypadá chutně a lákavě. Milují ho děti i dospělí. Pro jeho přípravu budete potřebovat tyto suroviny.

  • Banán 4 ks
  • Sušenky 200 g
  • Smetana 80 g
  • Želatina 22 g
  • Voda 100 ml
  • Tvaroh 350 g
  • Zakysaná smetana 150 g
  • Cukr 100g
  • Vanilový cukr 10g
  • Citronové želé 90 g
Fotografie: Unsplash

Postup přípravy receptu

Nejprve si vytvoříme základ dortu. Na něj použijeme čajové sušenky, které si rozdrtíte a vložíte do mixéru. Do mixéru vložte také rozpuštěné máslo. Vezměte si dortovou formu, kterou vyložíte pečicím papírem. Na dno nasypte a utlačte sušenkový základ. Dejte ji na 15 minut do chladničky.

Fotografie: Unsplash

Mezitím, co bude sušenkový základ tuhnout, zalijte 15 g želatiny vodou a odložte stranou. Rozmixujte 2 banány spolu s tvarohem, zakysanou smetanou, cukrem a vanilkovým cukrem. Do této hladké směsi postupně vlijte namočenou želatinu. Směs promíchejte a nalijte na sušenkový základ. Koláč dejte na 1 hodinu do chladničky.

Během této doby si připravte želé. Citronové želé připravte podle návodu. Pro jistotu přidejte ještě 7 g želatiny. Zbývající banány oloupejte a nakrájejte je na plátky. Položte je na ztuhlou tvarohovou pěnu. Zalijte polovinou citronového želé. Poté dejte asi na 15 minut do lednice.

Fotografie: Unsplash

Poté vylijte zbytek želé. Tvarohový koláč dejte do chladničky alespoň na 4 hodiny, nejlépe však přes noc. Hotový dezert opatrně vyjměte z formy a nakrájejte na kousky. Tropický banánový cheesecake můžete na závěr ozdobit strouhaným kokosem a plátky citrusů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]